Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně zaběhnout nový křovinořez

Ahoj,
slyšel jsem 2 různé doporučení na záběh křovinořezu Husquarna (ale to se asi týká všech 2-taktních křovinořezů)
a)používat hned na plný plyn, ale jen s trojzubcem
b)"rázovat" s trojzubcem - tj. při každém záběru na plný plyn, a při návratu ubrat otáčky na minimum

Někdo taky radí míchat cca 5 prvních nádrží v poměru 1:40, a až pak 1:50.

Jak to je správně ?

Děkuji předem za dobrou radu

Podle mě je blbost dávat novýmu motoru hned záhul na plný plyn. Třeba my jsme ho nechávali cca 30min žudlat na volnoběh s více olejem v nádrži (1:25), až pak šel do plných otáček při ředícím poměru 1:50 a kvalitním Stihlovým olejem.

Je to tak trochu jako u starých motorek či moto po GO. Tam se taky upravil poměr mixu, jezdilo se volněji a v jednom na stroji. Dlouhý volnoběh (hodně tepla-špatné chlazení) by znamenal třeba i zadření nového stroje, pokud byl píst hodně těsný.:-)