

Pracovní osvětlení
Zdravím, jakožto IT technik jsem dostal za úkol obejít celou fabriku a zkontrolovat osvětlení. Mám zjistit kde se svítí a nemusí, kde se nesvítí a musí a taky kde světla nefungují a za co je vyměnit tak aby se ušetřila elektřina (a taky udělat nějaké spínání aby se nemuseli mačkat vypínače). Jelikož o osvětlení a normách na osvětlení pracovních prostor vím méně než kulové musím pátrat.
Chci se tedy zeptat jestli by jste nemohli poradit. Které normy řeší osvětlení pracovních prostor a kde je sehnat? Jaké jsou limity pro minimální světlo (lux) v halách a podobných prostorách? A co se týče úspor za co nahradit výkonové světla (prý všecko má být v LEDkách (LoL)).
Jedná se o technické prostory (dílna, sklad elektro a pod.) dále pak o administrativní prostory a výrobní prostory (velké haly, se sodíkovýma výbojkama (asi), ve kterých jsou točité stroje (výroba lepenky))... Díky za rady.
Mladej loni taky řešil úspory na osvětlení a výměnu svítidel ve fabrice. Naťuknu ho esli by nepodal nějaký info.
takže:
Tak jsem se díval na ty LVD a jsu v rozpacích. Když jsem si je vyhledával tak jsem narazil třeba na tento web (http://www.ekosvetla.cz/lvd-indukcni-osvetleni/ind ukcni-prumyslova-svitidla/) kde jsou popsány výhody atd. Naopak když jsem hledal na wiki tak jsem došel k článku (https://cs.wikipedia.org/wiki/Induk%C4%8Dn%C3%AD_l ampa) kde je zase psáno "Jedná se o světelný zdroj, který nemá praktické uplatnění. Jen vzácně na velmi nepřístupných místech (maják na konci světa apod.)" Jaké jsou tedy zkušenosti praktické s LVD ? Pokud by to bylo opravdu tak schopné jak bylo psáno na prvním webu tak by to třeba i stálo navrhnout jako náhrada za sodíkové výbojky.
Článek na Wikipedii asi bude staršího data; video z prvního odkazu je z r. 2008, a článek z druhého odkazu již neexistuje...
No, on ten článek na Wiki obsahuje poněkud rozporná tvrzení:
Pravda Pravda.... Má někdo nějaké praktické skušenosti s používáním LVD ?