Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychloupinacia koncovka protikus

Kupoval som si dalsi ventil a rozdvojoval vodu pri dome a az pri montazi som si vsimol, ze druhy ventil, ktory som pridaval ma inu koncovku a neviem aky protikus z hadice tam ide (nejake doma mam, ale nepasuju).
Moze mi niekto ukazat ako sa napaja hadica na takuto koncovku?
[http://www.euroshopy.sk/obrazky/13182/rychloupinac   ie-koncovka-original.jpg]
Na fotke je samozrejme vzduchova koncovka, chcel som len ukazat ako je ta moja zakoncena (zrezane kuzele), pretoze sa mi to nechcelo sit fotit von pouzil som prvu fotku, co som vygooglil.

Hagici nejlépe stejného průměru, aby tam šla fest.
Navléknout na ní motex pásku.
Ono se to už jmenuje jinak, ale zvyk...
Nahřát konec hadice v teplé vodě a namáčknout na ty zářezy. Přetáhnout motex pásku a utáhnout šroubek. Ještě se dají koupit takové samosvorné kroužky, které plní stejný účel.

Taketo riesenia si pamatam zo starsich casov, ked sa este nepouzivali umelohmotne rychlospojky, ale dnes uz snad nemusime pouzivat nieco taketo.
Navyse ja chcem, aby to bolo lahko rozoberatelne a nahoditelne nech to zvladne aj moja zena, ked nieco som doma, takze trvam na nieco v style umelohmotnej rychlospojky, co by mala zvladnut snad aj ona;o).

pokud vám jde o protikus tak těžko poradit když není dovnitř vidět a není znám vnitřní rozměr.ve vašem případě bych koupil rychlospojku novou cena je pakatel.cca 46 Kč.a protikus propojovací cca za 19 kaček.Jedná se v tomto případě o plastovou rychlospojku která na rozvod vody po zahradě je dostačující.

Hadicu mam 3/4 a pytal som si ventil na nu, takze rozmer by mal zodpovedat asi tej hadici, nicmenej navliect hadica tam ide lahko, takze nie som si isty teraz.
Stary ventil, co mam mam zakonceny niecim takymto:
[http://cdn.gardena.com/dimage.axd/productLarge/ga1  10-0407/600x400/pripojka-na-ventil-velka-74f100e4.  jpg]
A tam ide rychlospojka. ktoru ma. ktoru treba potiahnut, zaskocia tam umelohmotne zarazky dovnutra, nasunut a pustit (zarazky vyskocia). Nicmenej tato spojka na tieto zrezane kuzele evidentne nepasuje.

Mam zo zeme trciacu hadicu, kde som mal ventil, ktory som ukazal (teda koncovku). Potreboval som to rozbocit, takze v obchode mi dali take "Tecko", cize mi namiesto ventilu som tam naskrutkoval to tecko.
Stary ventil som priskutkoval nalavo, novy napravo. Do stareho ventilu mi pasuje stara hadica s tou rychlospojkou, do toho noveho nie, pretoze ma tu koncovku tie zrezane kuzele, na ktore evidentne tie rychlospojky nepasuju.
Takze otazka znie, aky druh rychlospojky tam mozem pouzit, pretoze doma este nieco mam.
Ak nie, zajtra behnem do obchodu a opytam sa len ma napadlo, ci to neviem cez poradnu vyriesit este dnes s tym co mam.

Ahoj ventil je vpohodě ,jen je potřeba povolit tu převlečnou matici s koncem na hadici ( ty vroubky) a nahradit koncovkou na rychlospojky , kohouty s koncem na rychlospojky moc v prodeji nejsou a koncovky se dělají i mosazné tak je to vpohodě. jen doporučuji kohouty natočit tak aby hadice visela dolů, takhle časem dochází k deformaci hadice a j k vytržení z koncovky

Dnes rano (este pred precitanim tejto rady na poradni) som nasiel doma presne taku maticu (bohuzial umelu, ale nieco vydrzi) a napadlo ma, ze vymenim tu kovovu koncovku za svoju.
Bohuzial kohutiky mam natocene takto preto, ze tak mi to vyslo pri skrutkovani na doraz, ak ich povolim bude mi zase odtial kvapkat voda. Jedine, zeby som dal viacej pasky na zavit (respektive som kupil drahu nit ako mi poradili v obchode;o)) a tak by som nemusel zavit dotahovat az do konca.

Na ty zrezané kužele nebude pasovat naprosto žádná rychlospojka, protože neexistuje. Je to primárně určeno na přímé nasazení hadice a utažení sponou. Tedy sice spojení rozebíratelné, ale ne rychlo.
Snad není tak složité, tuto přípojku odšroubovat a našroubovat takovou http://www.gardena.com/cz/water-management/hose-co nnectors/sroubeni-26,5-mm-g-3-4/ . A je vyřešeno. (i když je možné, že původní plechová přípojka může mít jiný závit , ale myslím, že bude stejný). :puff:

Ano dakujem, dnes rano mi to doslo pri prehladavani veci, co mam, ze sa to da vymenit (vymenene uz za umelohmotnu), takze nie som az taky blby...stacilo len pockat do rana na napad;o).
V podstate si mi, ale potvrdil, ze na tento kuzelovy vystup ziadna rychlospojka nneexistuje, co som si aj myslel, lebo mi nebolo jasne na akom principe by fungovala.