Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně nerezi

Ahoj chtěl bych se poptat mám doma spoustu tabulek nerezové oceli. Jsem takovej kutil,a chtěl bych z toho něco vyrobit např nůž nebo něco takového.Šlo by to i bez kalení?Jsou to tabulky s tlouštkou tak akorát na ten nůž.Je to hodně tvrdá ocel.Myslím že by kalení nebylo potřeba ale raději si nechám poradit.Popřípadě na jakou teplotu? jenom zhruba, nevím co je to za ocel přesně. Děkuji za odpověd.

Tady je návod na výrobu nože: http://bushcraft.cz/vybaveni/noze-a-nastroje/vyrob a-noze-zakladni-postup/. Nože se nekalí, kalí se sekery.

Jen upozorňuji, že z antikora (nerezové oceli - je jich také hodně druhů) neuděláš dobrý nůž - leda tak na chleba. Nože se vyrábí z nástrojové nebo dokonce rychlořezné oceli. Nejkvalitnější nože se vyrábí z překládané oceli - ne, že by to nešlo doma vyrobit ale potřebuješ na to kovářské zařízení.

Noze se nekali? To slysim poprve, a to jsem jich uz peknou radku vyrobil.

Noze se v kazdem pripade kali (pokud nejsou velmi opatrne brousene z jiz kaleneho materialu, coz se stejne neda doporucit). Kvalitni kaleni je mozne jen pri presne znalosti pouziteho materialu - jinak je to "tak nejak odhadem". Kaleni a nasledne popousteni je nejjednodussi sverit profikovi, stoji to par kacek a vysledek je uplne nekde jinde, nez kdyz to provadi laik veci neznaly.

Tak ak si chcete vyrobiť nôž,tak je ho potrebné kaliť.Takže ak chcete použiť z domácich zásob nerez,tak musí byť kaliteľný a od normalného nerezu ho odlišíte tak,že jeho štruktura na povrchu pred leštením je taká sivastá a chytá na ten kaliteľný nerez magnet,čiže je magnetický, obyčajný nerez magnet nechytá.