Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Napojení kanalizačního potrubí kamenina/KG

Zdravím kutilové,
rád bych Vás poprosil o pár rad ohledně připojení kanalizačního potrubí. V obci se buduje kanalizace, máme se na ni v nejbližší době připojovat. Před rokem jsme zakoupili patrový dům. Nevěděl jsem, kudy přesně ústí potrubí z domu (podle plánu to nesouhlasí), udělal jsem si tedy před-výkop. Tady je situace: Výkop

V zemi vedou dvě potrubí do žumpy. Provedli jsme "poklepový test". V trubce šedé teče voda z koupelny a z kuchyně a v hnědé kameninové splašky z WC. Potřeboval bych tyto trouby spojit a vést dále KG potrubím DN160 do revizní šachty. S hnědou kameninovou trubkou (vnější průměr cca 185 mm) by nebyl problém, k ní vím, že existuje KGUS přechodka, ale co je zač ta šedá trouba? Nejhorší je, že je její vně. průměr skoro o 1 cm menší. Otázky + návrhy:

1) Co je zač ta šedá trouba? Kámen, beton nebo eternit? Šel by i na ni napojit KGUS po menší úpravě? Čím zvětšit její průměr pro KGUS? Nějaká páska? Lepenka kolem dokola?
2) Pokud 1) není možné, co třeba říznout šedou trubku blíže domu a napojit medvědím h.. hnědou kameninovou troubu a konce tak pro KGUS sjednotit?
3) Jaký způsob napojení byste doporučili? Šel by tento? Napojení Nebo jiná kombinace tvarovek?
4) Čím řezat kameninovou troubu? Kotoučem na beton, kámen nebo keramiku? Jakým způsobem řezat, abych řízl potrubí rovně po celém průměru? Mám jen flexu prům. kot. 150 mm.

Díky za pomoc! :)

Jestli tam má být zalomení, volil bych raději revizní šachtičku která by řešila i spoj. Jinak bych se k napojení eternitky pokusil využít KGUT tvarovku určenou pro přechod z litiny. Dle Rochly je tam ale rozdíl 4 mm ve vnějším průměru. Eternitka 168 mm, litina 164 mm. Snad by to mohlo zafungovat. Kameninu řežeme kotoučem na beton. Jinej nemáme. V první řadě je třeba mít trouby pěkně okopané kolem dokola. Po stranách 40 cm, dole alespoň 10 cm, v délce 1 metr. Prostě musí být dostatečný pracovní prostor. Pak se z trubky vyřízne horní půlka v délce cca 30 cm. Horní půlkorýtko se vyndá a máme volný prostor k dořezání dolního korýtka.

Děkuji sHpy00ne za velice praktické rady!! Jen bych se rád zeptal, jak byste napojoval do revizní šachty tyto dvě roury, když jsou nyní tak blízko sebe? Musel bych nejdříve použít KGUS u kameniny, pak napojit na přímý vstup R.Š., U eternitky bych ale musel za KGUG vložit 3 kolena 45°, abych se trefil do 45° vstupu do R.Š. a to není ještě jisté, že to vyjde přesně na vstup. Jaký je Váš názor? Děkuji.

Nestrašte, to bych fakt nerad! :-)
Ale jak byste jinak chtěl provádět zatáčky v zemi jinak než koleny? To jako že byste místo každého kolena měl šachtičku? To mi přijde nereálné. Od místa na fotce, jsou cestou jen tři kolena a to 15°, 30° a 15°. To by nemuselo být tak hrozné. A spád je tu docela veliký - více než 3%.