Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gramofon Vestax PDX 3000

Dobrý večer. Chtěl jsem se zeptat- nevíte někdo na co je na gramofonu potenciometr Torque S.I.M.? Četl jsem návod, ale stejně mi to není jasné.. Díky za odpovědi, zdraví Petr.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ještě mam jeden problém. Gramofon jsem koupil z druhé ruky. Na gramofonu je odendávací LED lampička…
nodj 07.05.2015 00:24
nodj
Kdo poradi? :-) nový
nodj 07.05.2015 23:54
nodj
Rád bych poradil, ale bohužel neznám zapojení. Ale jen úvaha. V lampičce je jen LED dioda a nic víc?… poslední
Zerozero 08.05.2015 01:16
Zerozero

Ještě mam jeden problém. Gramofon jsem koupil z druhé ruky. Na gramofonu je odendávací LED lampička a LEDka v ní je spálená. Tak jsem vyměnil LEDku nasadil a taky hned shořela, to znamená, že problém bude někde vevnitř v plošňáku a do výstupu pro lampičku jde větší proud. Dal jsem před LEDku odpor a lampička svítí, ale to asi neni řešení, když je problém někde vevnitř gramofonu. Gramec jsem rozebral, ten plošňák jsem prohlídnul ale pohledem jsem nic nezjistil, na tom plošňáku je víc věcí- třeba tahovej potenciometr ultra pitch pak nějakej procesor atd.. Myslíte, že by si s tim opravář poradil? Nebo je nutná výměna toho plošňáku? Je to SMD..

Rád bych poradil, ale bohužel neznám zapojení. Ale jen úvaha.
V lampičce je jen LED dioda a nic víc? Pokud ano, tak bude nějaký předřadný odpor na desce. Nebo není na gramofonu možnost, nějakým ovládacím prvkem měnit jas světla? Pokud ano, může tam být regulační tranzistor a být proražen. Také tam může být nějaký tranzistor i pevně nastavený jako zdroj proudu pro LED. Vadný tranzistor by bylo možno zjistit i ohmmetrem. Snad vysledovat kam vede připojení LED na desku.
Asi, pokud by se nepodařilo závadu odstranit, novou desku pl. spojů bych nesháněl. Pokud není jiný problém, nechal bych vřazený odpor k LED a neřešil to. :puff:

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru