Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorová pila - dusí se

Zdravím,
mám takový problém se svou motorovou pilou GRIZZLY BKS 38-​16. Nastartuje hned napoprvé, na volnoběh běží normálně, dám plný plyn a pila se rozjede na plný výkon, ale za pár vteřin se začne dusit. Pustím tedy plyn a dál běží normálně na volnoběh, ovšem při každém dalším přidání plynu se už rozjede jen tak na půl výkonu a čím víc přidám, tím víc se dusí. Když zmáčknu plyn naplno tak se udusí úplně. Hned zatáhnu za startovací šňůru a pila opět naskočí hned napoprvé, a celý cyklus se opakuje, chvilku běží na plný výkon, pak se začne dusit až se postupně při mačkání plynu opět udusí. Tohle můžu opakovat pořád dokola, pořád to má stejný průběh. Sytič má tři polohy: "úplně otevřeno" "otevřeno napůl" a "zavřeno". V polože "zavřeno" by měla pila bežet po zahřátí. Když je pila zahřátá a zavřu sytič, tak se udusí rychleji, někdy i na volnoběh. V poloze "otevřeno napůl" nastává výše popsaná situace. Vyčistil jsem karburátor, filtr na hadičce v nádrži, ale problém přetrvává. Nenapadá někoho kde by mohla ještě být chyba?

Sytič se používá pouze u studeného startu, pokud je pila zahřátá, sytič by měl pilu zadusit - to je správně.
Na karburátoru budou nějaký štelovací šroubky, většinou na volnoběh a na bohatost směsi a právě s tím bych zkusil hnout, nejspíše máš moc bohatou směs. Když to budeš ladit, pila musí být zahřátá.

Jenže ta moje zahřátá pila běží nejlíp s tím napůl otevřeným sytičem. Když sytič zavřu (jak by to mělo být po zahřátí) tak se to udusí ještě rychleji. Na ty šroubky se podívám, ale začalo mi to dělat ze dne na den, s ničím se nehýbalo.

Podle mě je to přesně naopak než píšeš, do válce motoru jde moc bohatá směs (hodně benzínu, málo vzduchu) a tím se motor dusí. Pokud by měl chudou směs, jak píšeš, tak by motor vytočit do maximálních otáček šel, ale až by začal řezat, tak by mu chcípnul, na volnoběh a nezatížený by běhal, tak jak má.
Takže zkontrolovat vzduchovou cestu a pak teprve nastavovat bohatost na karburátoru.

Teď si s tím nejsem jistý, jak tam jsou ty symboly. Ale řekl bych, že například u křovinořezu to mám tak, že v poloze "zavřeno", se vřadí v karburátoru clona s malou dírkou, tím dojde k nasátí většího množství paliva a tím je sytič v činnosti. V poloze "otevřeno" se clona odstraní, tím je karburátor v normální činnosti. Pokud se nechá sytič v poloze "zavřeno" motor se udusí palivem.
Tedy jak píšu, nejsem si jistý symboly, přesto zkus ihned po nastartování dát sytič do polohy "otevřeno".

Jinak zkontroluj, jestli není poškozená hadička paliva ke karburátoru.
Někdy bývá poškozená v místě připojení na karburátor, nebo nádrž u sponek připojení a přisává vzduch. :puff: