Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně ošetřit rezavějící zárubně

Dobrý den,
součástí rekonstrukce rodinného domu byla i výměna všech zárubní. Koupili jsme zárubně (český výrobce), které již byly ošetřeny základní barvou. Následně byly natřeny vrchní syntetickou barvou. Po zhruba 3 letech na více místech zárubní vystoupila na povrch rez. Seškrábal a vybrousil jsem zárubně až na čistý kov, pak nanesl vrstvu základní barvy a pak opět syntetickou barvu. Po nějaké době opět rez vystoupila na stejných místech na povrch. Jedná se o zárubně v koupelně, kde může být zvýšená vlhkost. Stejný problém, i když v minimální míře se vyskytuje i na zárubních v kuchyni a na chodbě. Jedná se snad o chybu výrobce? Jakým způsobem je mám ošetřit? Rez nám i mírně poškodila dveře při kontaktu s nimi.
Děkuji za radu.
Rosťa

pánové,nestačím zírat ,jak dokážete dát zcela banálnímu problémU , zcela nový rozměr :-)))důvod, proč v jistých místech neustále prostupuje rez,je ten ,že jsou tato místa stále málo vyvrtána..takových rezavějících teček může být v jednom místě spousty a každá se musí PRECIZNĚ a do hloubky vyvrtat..(já to dělám přístrojem DREMEL 3000 a používám na to násadu vrták) je to docela rachot ,vrtat do kovu, ale jinak to nejde. Posléze tato vyvrtaná místa i okolí odmastím Acetonem a narychlo přetřu neředěnou vodouředitelnou barvou...počkám pár minut a pokud ještě někde rez prostoupí ,vyvrtám ono místo znovu..Chce to si nad tím čupnout,posvítit kvalitní baterkou a precizně vyvrtat všechny(i ty nejdrobnější) "kazy". Vše opakuji tak dlouho,dokud nebudou absolutně všechny do hloubky kovu rezavějící tečky, vyvrtány jako kazy v zubech. Posléze se vyvrtaná místa zatmelí speciálním tmelem na kov...přebrousí ,natře na krásno a HOTOVO.