
rekonstrukce špatných základu
Jak opravit základy na starém ale již zrekonstruovaném domě kde se vybudovalo podkroví,ale základům se nevěnovala velká pozornost jelikož jsem prováděl rekonstrukci pouze vlastními silami a pomohli kamarádi.Když jsem dělal odpady tak jsem musel pod základ a základ je kamenný asi tak 60 cm,ale v šedesátých letech se část domu přistavělo.Proto jsem myslel že budou základy dobré,ale v roce 2014 soused dělal nový vjezd k baráku a odbagroval 30 cm zeminy a já zjistil že tehdy udělali pouze 25 cm betonového základu a na to postavily zbylou část domu.Už když jsem dělal rekonstrukci tak jsem nechtěl základy nějak zatěžovat a proto jsem udělal dřevěné stropy a střechu z plechových profilu.Dum stojí vedle frekventované komunikace a loni v listopadu začali dělat kanalizaci a jak používali těžkou techniku a vibrační váli tak se objevily praskliny na domě hlavně kolem betonového věnce v podkroví,dum se otřásá když projíždí těžké kamiony, myslím si že když by se nějak dodatečně prohloubily základy tak se problém vyřeší.
Noo.. když se někde dělá komunikace, hutní se podkladní vrstvy a do válce sedne debil, popraskaj i poctivé stavby.
Samotné podchycení základu je ale možné. Podél základu vykopat za metr rýhu s tím že základ podkopete do požadované hloubky. Dva metry vynecháte a znovu za metr podkopat. Tak se to opakuje dle potřeby. Přibednit a podlít betonem. V případě nutnosti vložit betonářskou spojku s ohyby pro napojení armatury. Po vytvrzení betonu vykopat další metr a nakonec poslední část. Tímto bude základ podchycený v celé délce. Práce nelehká, zdlouhavá, nicméně není-li jiného zbytí, účinná.
Až beton sedne, vznikne skulinka. Co s tím?
Beton a sednout??

Se nesměj, kačere
, toto mi bylo řečeno.
Jeden poraděnko říkal vybetonovat. Druhý zase, že se to prý má raději vyzdít a "vykolíčkovat". Přišlo mi to divné, proto se ptám.
Díky.
niečo podobné-teda obkopanie základu s podkopaním a pridaním betónu na jednom rohu domu sme spravili aj my a neviem či to bolo kvalitne urobené, lebo popraskali aj zateplené steny v mieste, kovovej lišty medzi vrchnou a spodnou časťou.Asi to sadá. Myslím, že existuje systém navŕtania sa pod základ a vstreknutie betónu na spevnenie a tento spôsob by som určite radšej volila, už len preto, že by bolo menej bordelu ako je pri obkopávaní a tiež by sa nemuselo čakať na usadenie zeminy pri opätovnom zahrabaní základov. Predpokladám, že cenovo by to vyšlo približne rovnako.
Jo, rozhodně stojí navrtání a tlaková injektáž jako pár chlapů s lopatou. A funguje to jako nátěr od NASA.