Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce špatných základu

Jak opravit základy na starém ale již zrekonstruovaném domě kde se vybudovalo podkroví,ale základům se nevěnovala velká pozornost jelikož jsem prováděl rekonstrukci pouze vlastními silami a pomohli kamarádi.Když jsem dělal odpady tak jsem musel pod základ a základ je kamenný asi tak 60 cm,ale v šedesátých letech se část domu přistavělo.Proto jsem myslel že budou základy dobré,ale v roce 2014 soused dělal nový vjezd k baráku a odbagroval 30 cm zeminy a já zjistil že tehdy udělali pouze 25 cm betonového základu a na to postavily zbylou část domu.Už když jsem dělal rekonstrukci tak jsem nechtěl základy nějak zatěžovat a proto jsem udělal dřevěné stropy a střechu z plechových profilu.Dum stojí vedle frekventované komunikace a loni v listopadu začali dělat kanalizaci a jak používali těžkou techniku a vibrační váli tak se objevily praskliny na domě hlavně kolem betonového věnce v podkroví,dum se otřásá když projíždí těžké kamiony, myslím si že když by se nějak dodatečně prohloubily základy tak se problém vyřeší.

niečo podobné-teda obkopanie základu s podkopaním a pridaním betónu na jednom rohu domu sme spravili aj my a neviem či to bolo kvalitne urobené, lebo popraskali aj zateplené steny v mieste, kovovej lišty medzi vrchnou a spodnou časťou.Asi to sadá. Myslím, že existuje systém navŕtania sa pod základ a vstreknutie betónu na spevnenie a tento spôsob by som určite radšej volila, už len preto, že by bolo menej bordelu ako je pri obkopávaní a tiež by sa nemuselo čakať na usadenie zeminy pri opätovnom zahrabaní základov. Predpokladám, že cenovo by to vyšlo približne rovnako.