Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složení podlahy v podkroví + vytápění

Dobrý den chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně půdní vestavby.
Budu dělat rekonstrukci podkroví kde nyní jsou jen čistě holé trámy.

Tak první budu dělat záklop z osb desek a to ve složení 25mm deska 30mm vata a potom znovu 25mm deska
Bude takto stačit? Trámy nejsou tak daleko od sebe.

Druhý zda je možné i na takto složenou podlahu udělat podlahové topení nebo je lepší v podkroví udělat klasické radiátory?

Díky za odpověďi

Děkuji za odpověď, byl jsem to změřit a mezera čistě mezi trámy je max 60cm většina mezer je menší. Trámy jsou silné 8 - 10 cm

Myslíte že i takovéto rozložení unese větší zátěž (vanu)?

Neví i náhodou jestli je potřeba stavební povolení? nebo můžu bez toho začít dělat podkroví?

No 10 cm na výšku není žádná sláva. Teď ještě jaká je dispozice dole. Podkroví má tedy 11,5 x 6,2 m. Jestli jsou trámky 6,2 m a nejsou veprostřed podepřené příčkou, bude se podlaha zaručeně houpat. Pakliže podporu mají, spolehlivě unesou vanu plnou vody i se mnou.

Dobrý den, nadešel čas dělat podlahu v podkroví.
Teď řeším otázku první vrstva bude z 25 mm osb s P/D
Chtěl jsem se zeptat zda když bude pero s drážkou mimo trám(cca 5cm z jedné strany) zda je v tom nějaký problém. Samozřejmě desky budou přišroubované a následně na ně přijde druhá vrstva.

Díky