Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba podlahy nad hurdisky - rekonstrukce koupelny

Zdravím všechny kutily!
Prosím Vás o názor na skladbu podlahy s hurdisky, kterou posílám v příloze. Chystám se rekonstruovat koupelnu nad suterénem, kde chci instalovat i podlahové teplovodní topení. Nad I profily můžu jít max. 10-12 cm. Nyní je zde cca 10 cm betonu, malta, švára, hurdisky. Jak byste postupovali při rekonstrukci Vy? Volili byste raději anhydrit nebo beton? Jaké tloušťky, aby byl vytvořen samonosný monolit? Děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

Kvůli podlahovému topení. Škvára má podle dostupných informací součinitel tepelné vodivosti λ kolem 0,27 W/m.K, polystyren cca 0,038 W/m.K, což je nezanedbatelný rozdíl. Nerad bych vytápěl sklep. Část tepla sice prostoupí přes traverzy, ale to si myslím, že nebude tak hrozné, přes koupelnu půjdou jen dvě - viz nákres v příloze. Další možností by asi bylo dodatečné zateplení stropu v suterénu, ale to snad nebude nutné.

Určitě je rozhodnutí na Vás, já jen to bourání a vkládání zpět. Neznám podmínky u Vás, ale asi bych šel do zateplení stropu sklepa, kde tu musí být určitě levnější.

Malá poznámka mimo. Teď tu byl zákazník, a mimo jiné jsme se bavili o topení v podlaze v koupelně, z čeho a jak.. jaký je to krásný pocit, když dlažba hřeje..

Nechal jsem ho sdělit, kolik lidí je v domě, kolik minut stojí bosou na dlažbě, kolikrát denně, a na druhou stranu náklady, směšovač na ochlazení vody atd..

Vše je o pohodlí a konfortu.

Předpokládám že máte v původní skladbě prohozenou maltu a škváru ale na obrázku je malta na hurdiskách správně. Pak bych novou skladbu jak ji máte navrženou mírně upravil. Na vápenné maltě bych ponechal cca 20 mm škváry jako vyrovnávací vrstvu nebo ji nahradil liaporem. Pak bych pokračoval tak jak máte nakresleno. a je jedno jestli anhydrit nebo beton. U anhydritu je pak bezpodmínečně nutné používat příslušné penetrace a lepidla.

Dobrý den, děkuji za Vaši reakci. S tím liaporem je to dobrý nápad, zakomponuji to do návrhu. A jakou byste volil tloušťku betonu či anhydritu? Stačilo by 50 mm nad systémovou deskou podlahovky? Směs předpokládám by bylo lepší nechat vylít než sám zahazovat kolečkem... Děkuji.