Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím "zacpat" rouru digestoře?

dobrý den

mám rouru od digestoře přez boční stěnu na západní stranu. Uvnitř je zpětná klapa, z venčí na fasádě je klasická mřížka se síťkou. Ale když fouká silný vítr, tak mi to tříská tou zpětnou klapou a je to slyšet po celé kuchyni :-)

tak mě napadlo z venčí do té roury něco dát, abych utlumil ty nárazy větru. Ale co tam strčit aby to zase pouštělo páru ven? Mohl bych tam strčit molitan? pomohlo by to a zaroveň by to pouštělo tu páru? nebo něco jiného?

děkuji za rady

existuje takováto klapka(zpětná) http://www.multivac.cz/editor/image/produkty1/obra zek_100.jpg.

Uvnitř je už od výroby po obvodu jakési gumové(či z čeho to je) těsnění, na které ty dvířka doléhají.

chci se zeptat, máš tam takové těsnění v té klapce?

Jak je možné, že ti klapka klepe? Podtlakem se přiotevírá?

Budu v brzké době takové klapky osazovat na digestoř a rekuperaci(společný odtah). Má s ní někdo zkušenost? Nemá to tendenci profukovat? Odtahy budou spojeny odbočkou 90°. Prý pokud se osadí odbočka 45°, tak že se vzduch nemá tendenci vracet do té druhé větve "protisrsti". Dá se to tvrzení považovat za neklamavé? Bohužel pro mne, jednoduše napojit na takovou odbočku(45°) nebude jednoduché. Větve jdou k sobě pod úhlem 90°. Navíc se sejdou v rohu místnosti(kuchyně)- po stěně.