Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tepelné čerpadlo od firmy Gemtec technology

Zdravím,máte někdo zkušenosti s firmou Gemtec Technology.Mám od nich nabídku na vzduch voda 16 kw za cenu 90 tis kč .S montáží na klíč včetně bojleru za 138000kč včetně dph což si myslím je dobrá cen ale zase nechci aby stím byli problémy.
Jedná se o toto čerpadlo:
aukro.cz/tepelne-cerpadlo-split-16-kw-i4845844283. html

Dobrý den,
v současné době se rozhodujeme pro koupi tepel. čerpadla od GEMTECU. Prosím pokud jste ho v roce 2014 instalovali, můžete mi říci, jak jste spokojení? Poruchovost, výkonnost, ekonomická stránka atd....

Děkuji moc, Dáša Volfová

Ak máš menej spolu s rodinou ako 30-rokov, nechystáš sa prirodzene umrieť do 70-ky, nuž kupuj a staraj sa.

Vyfučí médium, rozsypú sa čínske ložiská, zoderie sa kompresor, tesnenia, zdochne čerpadlo a do toho ešte furt cpať prísun energií, tj. cugrunt náklady zo svojho vrecka spolu s prvotnou investíciou do tohoto xindla. Čo si odrezaná sama na odľahlom ostrove?

Á, konečně něco, co nuda nemá, takže je to špatné.
A co kdyby se ptala na monoblok od Samsungu? Ani výměna kompresoru u TČ, na které jsou dodávány díly není ruinující položka. Podstatné je, aby ty díly byly. Včetně elektronických desek. Na dvouletou záruku je to dost drahá věc.

Přiznám se, že jsem toto TČ neměl příležitost zkoumat, ale podle popisu má všechno, co má dobré čerpadlo mít: Copeland, jako mercedes mezi kompresory, elektronicky řízený vstřik chladiva a oddělené jednotky, kdy "teplá strana" s kompresorem jsou v budově a "studená strana" s výměníkem a ventilátory jsou venku. Záruka 3 roky také není úplný standard a pokud je možnost ji i smluvně prodloužit, je to předpokladem kvality.
Ve vybavení mi trochu chybí akumulační nádrž (předpokládám odtávání reverzem, ne el.topnou tyčí), která zajistí méně časté starty kompresoru a vyváženější chod topné soustavy (která je, předpokládám, nízkoteplotní - nejlépe podlahovka). CAREL by měl umět regulovat i jednoduchou topnou soustavu a tedy by měl být celý systém dost kompaktní a bezproblémový.
Je to investice na dlouho, proto bych neváhal využít možnosti prohlídky již nejméně rok fungující instalace.

Já jsem práve v tomto uplný laik,tak jsem rád o nějaký nezávislý názor
Tady Vám ještě posílám cenovou kalkulaci .Akumulační nádrží asi naní myšlena taexpanzní nádrž-že?

plit - Kompresor ve vnitřní jednotce
001 ks 79.200,00 Kč 79.200,00 Kč
002 Montáž tepelného čerpadla do 5m 1 ks 10.000,00 Kč 10.000,00 Kč
Zásobník Dražice NADO 500/25 v6 s 1
výměníkem pro ohřev TUV a soláru
003 ks 17.954,00 Kč 17.954,00 Kč
006 Izolace Cella NADO 500/25v6 PP 80 mm 1 ks 2.700,00 Kč 2.700,00 Kč
007 Montáž zásobníku 1 ks 2.000,00 Kč 2.000,00 Kč
ELK ROZVODNICE ECT12PO 12M NA 1
POVRCH, BÍLÁ DV.IP40
008 ks 287,00 Kč 287,00 Kč
009 MO STYKAČ Z-SCH380/25-40, 248847 1 ks 622,00 Kč 622,00 Kč
010 KV CYKY-J 5 x 2,5 (C ) 6 m 22,00 Kč 132,00 Kč
011 MO JISTIČ PL6-25/B/3, 6kA 1 ks 312,00 Kč 312,00 Kč
012 Stykač 6A spínací 1F třímodulový 1 ks 285,00 Kč 285,00 Kč
013 Zpětný ventil 1" F/F 5 ks 175,00 Kč 875,00 Kč
014 Kulový ventil ZD 1" 6 ks 95,00 Kč 570,00 Kč
015 Expanzní nádoba 50 L 1 ks 1.440,00 Kč 1.440,00 Kč
016 Manometr 1 ks 140,00 Kč 140,00 Kč
017 Teploměr 2 ks 120,00 Kč 240,00 Kč
018 Pojistný ventil topeni 1/2" 1 ks 159,17 Kč 159,17 Kč
024 CU Trubka - tvrdá (1m) 8 m 127,00 Kč 1.016,00 Kč
025 Izolace trubek 22 /10mm 10 ks 12,00 Kč 120,00 Kč

Nádrž DKD není klasický bojler, ale anuloid, předávací nádrž s akumulační funkcí, která obsahuje trubkový výměník (2 ks) a umožní (podle použitého zapojení) ohřev TUV průtokem jednou smyčkou a ohřev ze solára tou druhou. TUV je pak dohřívána v bojleru.
A rozdíl v ceně oproti NIBE? Nevím, ale oproti Masterthermu je to jistě o hlučnosti především venkovní jednotky (plechové lopatky vrtulí, malý výměník=velká rychlost vzduchu=hluk), "solidnost a fortelnost" provedení (je to taková hrachovina ze slabého Fe plechu) a ceně značkových komponentů (MT=Alfa-laval výměníky a Danfoss ventil a další armatury okruhu chladiva...)
Všecko holt něco stojí... Důležité je především správné dimenzování vzhledem k tepelné ztrátě objektu a co nejnižší teplota topné soustavy - tedy podlahovka. Radiátory vycházejí trojité a dost roměrné, aby TČnebylo nuceno překonávat (za cenu trvale horší účinnosti) teplotní rozdíl (teplota venkovního prostředí/teplota topné vody).

Dostal jsem nyní odpoved od jednatele firmy.Mě se jeho přístup líbí,tak tepelné čerpadlo asi zakoupím a pak Vám dám vědět jak funguje....

každé naše tepelné čerpadlo obsahuje patronu s elektrodohřevem. Tento
dohřev se využívá při nízkých teplotách kdy klesá výkon čerpadla.
Například tepelné čerpadlo 16KW má výkon pouze 9KW při -20°C. Proto
elektro patrona má 8KW a tím čerpadlo dokáže poskytnou konstantní výkon.
Samozřejmě topit patronou není efektivní, tak se můžete rozhodnout jak
pokryjete potřebný výkon (krb, kotel, plyn atd) a pak je možné patronu
odpojit.

Myslím, že jsem Vám posílal výkonovou tabulku. Poměr mezi výkonem a
příkonem je COP. COP elektro patrony je 1 = 100%. Výkon tepelného
čerpadla je 3,81 = 381% při 7°C/35°C venkovní teploty/teplota topné
vody. Tato hodnota byla i přezkoušena v Brněnském institutu. Nově máme
již novou elektroniku a COP je 4,2, ale toto čerpadlo ještě nebylo
přezkoušeno v Brně. Např COP při -20 je 2,1. COP klesá čím vyšší teplota
topné vody je požadována.

Ještě je potřeba sdělit, že tyto výkony jsou možné pouze s EVI
technologií. Ne všechny čerpadla na trhu ji mají.

Vysvětlení cen je asi na delší dobu. Počátek je v době kdy jsem stavěl
rodinný dům a nechtěl platit velké částky za topení a neměl jsem finance
na nákup čerpadla za 400.000 Kč. Pak jsem se dostal ke knížce p.Žeravíka
"Stavíme tepelné čerpadlo" (mimichodem doporučuji) a přestavil jsem si
klimatizaci na tepelné čerpadlo. Bohužel klimatizace není nejvhodnější,
tak jsem začal shánět díly pro tepelné čerpadlo s EVI technologií.
Zjistil jsem, že většina dílů je stejně vyráběna v Číně, tak jsem je
objednal přímo tam. Jelikož i práce je tam o dost levnější, vyrábí se
tepelné čerpadlo tam a tady se pouze montuje u zákazníka či upravuje dle
požadavků. Díly čerpadla jsou např kompresor Copeland, elektronický
ventil Emerson, výměník Danfoss, elektronika Carel. To vše najdete i v
českých a německých čerpadlech, jenomže za jinou cenu.

Podle mých zkušeností je dobré dimenzovat TČ vzduch/voda tak, aby bez bivalentního zdroje krylo tepelné ztráty až do cca -5°C. Souvisí to s klesajícím výkonem TČ a stoupajícími TZ s klesající venkovní teplotou. Je tedy dobré vzít "křivku výkonu TČ" a vybrat takové, které při -5°C je schopno dát výkon o velikosti 50% vypočítaných TZ objektu. U objektu s tepelnými ztrátami 10kW tedy instaluji TČ, které při -5°C dává výkon 5kW. Bivalentní zdroj - tedy zpravidla elektrokotel/"patronu" - pak je dobré předimenzovat o 70% a rozdělit do dvou stupňů (patron). Jednak z důvodu rozložení spínaného výkonu (velikost jističe, úbytky napětí), ale i "zálohovosti" při ev. poruše jak elektrokotle, tak TČ. Těžko budete na Silvestra shánět servis, ale topit prostě musíte i na Nový rok... Tohle je dobré řešit možností vědomého obejití automatiky pomocí blokovaného termostatu... ale to už je záležitostí výrobce.
Á propó, kdo že je tím řiditelem, který si postavil TČ z klimošky podle knížky :-)? Od té doby se totiž v této oblasti už poodešlo kus cesty... A ceny - ano, tady koupíte americké TČ se 100% přirážkou a tomu odpovídají i ceny tady vyráběných TČ - nebudou to přeci vyrábět s menší marží a větším rizikem a pracností, než by to pouze administrativně překupovali :-/