Ahoj,
je několik způsobů proč je kořalka zakalená:
1. průser první - voda - na ředění kořalek se používá čistá destilovaná voda (ne však technická, ale potravinářská - jde koupit v lékárně). Většina paličů ake používá vodu z vlastních zdrojů - studna. Lepší je měkká voda, tvrdá je náchylnější na kal. Měla by být převařená (studniční voda). Když by tam přidal vodu z řadu, tak je to zle, je tam chlor a další chem. látky...
2. průser druhý - Ten mléčný zákal vzniká malým procentem lihu a vysokým obsahem kyselin, které ovšem dokáží znehodnotit destilát na vyháněč návštěv.
Nejčastěji se tento jev projeví, když předchozí destilace je tažena až na doraz, nebo nedejbože i dál a zůstane část toho konce v trubkách. Pak se to smíchá s novým destilátem, kde je zase hodně tzv. "lehkých aromatických látek" a je tu onen zákal. Ten se ovšem neprojeví pokaždé. Jak jsem už uvedl, záleží na předchozí destilaci a kvalitě vlastního mače-lutru na přepalování.
3. průser třetí - kal si sedne až po několika letech. Je ještě možnost, že by se nechal destilát několik měsíců odstát a pak zkusit přefiltrovat přes filtrační papír.
a co teď s tím: můžeš čekat, jestli to sedne, reklamovat v pálenici, změnit využití - nepít, ale mazat kolena, darovat do tomboly na ples ksč :c))) ale teď vážně: Pomohla by třetí destilace.