Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krevní tlak

Z důvodu vyššího krevního tlaku jsem si koupil tlakoměr pro častější kontrolu.Asi 15x se změřím a baterie jsou pryč,nevíte prosím jakým zdrojem bych je mohl nahradit? Snad nějaký transformátor? předem děkuji za rady.

treba si pozrieť v návode,aké baterky sú použitelné,niektoré tlakomery korektne pracujú napr. len s LR06 baterkami a lacnejšie mignon R06 tam nevydržia ani týždeň,pokial nemá obmedzenia na konkrétne typy batérií a je to nejaký sencor/severin/rohnson tlakomer,tak reklamovať....

Já bych začal u toho, že když už je značka tlakoměru tajná a typ baterií rovněž, alespoň vědět, kolik baterií v tlakoměru je a jakých. Dá se každý takový přístroj napájet libovolným zdrojem, který dává požadované Volty a Ampéry. Hledej Univerzální napájecí zdroj 3-12V ., nebo za cca250,- Verbatim AA/AAA + 2xAAA 1000mAh

napájet libovolným zdrojem, který dává požadované Volty a Ampéry. Hledej Univerzální napájecí zdroj 3-12V

tak na uvedenou radu bych nedal, no nedal ... u laciného krámu snad i ano, no kvalitenjší prístroj za tisíce napájet čínskou blbostí za 150 korun, riskovat že to zlikviduje,

ať si každý zváži

... :puff:

Do tlakomeru zásadne alkalické baterie, podobne jak do fotoaparátu, pokud nejsi hypochondr co se merí každou púlhodinu a kontroluješ tlak maximálne 2-3-4 x denne, mely by vydržet cca 2 týdny. Témer všechny lepší tlakomery je možné napájet síťovým zdrojem, býva to volitelné príslušenství, prípadne jde doobjednat. Nahlédni do návodu, prípadne se dobre koukni na zadní stranu, nebo boky prístroje zda tam není otvor pro konektor.

... :puff:

Mám Tensoval Duo Control od Hartmann /dostal jsem ho před dvěma lety k pod stromeček/ a v balení měl nějaké alkaline tužkové baterie High Power long life,co měly vydržet přes 1000 měření a skutečně to i tak reálně býti mohlo.Přesto jsem si k tomu po víc jak roce pořídil i originál adaptér za asi 400.