Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indukční deska - napojení

Dobrý den,
zakoupil jsem si do paneláku indukční desku značky whirlpool s tím že podle specifikací na internetu měla mít možnost napojit do obyčejné zásuvky.

Po tom co mi přišla domů a já začal studovat manuál jsem se dozvěděl, že přívodní kabel má mít minimálně 4mm^2, což moje zásuvky určitě nemají. Po rozebrání jsem změřil průměr vodiče a je 1.5mm jištěné 16A. Deska má příkon 7kW, má ale omezovač u kterého si můžu nastavit max příkon 2.5kW.

Moje otázka: stačí 1.5mm průměr na těch 2.5kW? Pomohlo by nějak kdybych k tomu připojil kabel z druhé zásuvky (stejné parametry), čiže bych mohl max výkon dát na 4kW (podle manuálu lze nastavit). Zasekávat 4mm^2 kabel k rozvaděči je poslední volba.

Díky za rady.

pokud chceš jen jednu fázi, nech 1.5. Pokud chceš větší výkon, tak si kup větší průřez v elektru a ten natáhni po zdi v lištách. Takové bílé, cca 1.5 x 1.5cm, čtvercové plastové lištičky. ty ti prodají taky v elektru. Známá to tak má taky k indukci.

I my máme indukci a ta nefunguje plynule, ale v časových intervalech a každý puls je, zdá se mi, na max. Takže když dám na jedničku, tak jeden impuls trvá 1vt a další příjde za 3vt. Když dám dvojku, tak trvá 1vt a přijde za 2vt. Sedmička pak může být délka impulsu 5vt a pauza 2vt....

A pokud chceš i el.troubu na ten kabel, tak 100% vem ten větší průřez i k jedné fázi.

Když se pozorně podíváte na první příspěvek, píše o průměru 1,5mm, ne průřezu, proto se domnívám, že tam má 2,5mm2, akorát ten průměr zaokrouhlil. Proudově má vedení rezervu.

Pokud bys vyměnil bytový jistič za 20A, vedení to snese ale potřebuješ vyměnit zásuvku za 20A verzi. Navíc si zaděláš na problém. Pokud zapneš současně více spotřebičů, vyletí jistič na chodbě.

Nedělal bych nic, varnou desku provozuje ve stejnýcm podmínkách spousta lidí a nemá větší problémy.

tak to trochu opravím, ať je to ještě jednoznačnější.
Na více fází, nebo v kombinaci s el.troubou je třeba mít nejméně cyky 4x2.5mm. Takové je označení, které jsem koupil k naší indukci. Jestli to znamená 2.5mm průměr, nebo plochu(průřez), to nevím jistě. Pokud dotyčný má,nechť nechá co je.

Tenčí drát se bude akorát více zahřívat. Jistič lítat nebude ani 16A. Páč napojí více fází. Pokud jen jednu fázi, pak je deska nastavena na 16A. Více fázi = více jističů 16A(ten spojený)