Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Retazova pila

Idem si kupit nejaku lacnu motorovu pilu, pretoze mam sice kruhovu, mam listovu, ale na vacsie priemery (momentalne staviam budu na naradie, kde su hranoly 10x10) a palivove drevo chcem mat motorovu pilu.
V katalogoch som teraz videl pily tesne nad 100 eur, co si myslim, ze na moje obcasne pilenie bude stacit. Jedine coho sa trosku bojim je dlzka rezu, ktora byva pri 40cm pisana okolo 35cm.
35cm sa mi zda dostatocne, bude to ok, alebo je na motorovych pilach dolezite aj nieco ine?
Ak skoncim s budou na naradie tak predpokladam, ze pilu pouzije raz do roka, ked mi pride palivove drevo.

Chlapi, ja vam nevim ...

ta Homelitka, resp. Proteco jsou hobby, resp. max. farmarky. Se vsim, co k tomu patri. Prijdou mi na tu cenu hrozne velke, tezke, neobratné a nevykonné. Tim nikterak nezpochybnuji spokojenost s nimi ;-)

Za 2.5 k CZK muze mit ale Fleg lehouckou elektrickou PROFI perfektne vyvazenou (ve vsech osách), obratnou a tichou elektrickou pilu k baraku s minimalni spotrebou energie (a jen oleje na lištu), s minimalni hlucnosti a nulovou udrzbou.

Flegu, jukni na recenze na heureka, jsi profik v IT, hodne Ti to napoví ... plus dost vypovidajici videa jsou i na youtube ... rozhodni se sam ;-) ... elektrika, Dolmar, Jonsered, Makita ... super pomer cena/vykon/starosti ;-)

Tak som si pozical od kamosa elektriku Dolmar ES-42A a rozhodol som sa nekupovat ziadnu. Je to blbost na rezania raz do roka, to si vzdy poziciam, on ju tiez takmer nepotrebuje, takze je nevyuzita.
Inak elektrika fajn, trosku mi vedi sem tam kabel, ale zase nizka hlucnost. A musim sa naucit rovnejsie rezat, tramy som musel este dorovnavat listovou pilou.

Dejme tomu, že mám hranol 15x15 nebo 20x20. Je lepší ho řezat nadvakrát maflem (kvůli menšímu kotouči) nebo použít el. řetězovou pilu? Řetězovou pilu používám jen na palivové dříví a nejsem si jistý, zda by to šlo hezky rovně. Děkuji

Proc by to neslo retezovou pilou ? Proc se crcat s maflem ?

V sobotu jsme pridavali do stodoly 5 kousků trámů vazáků. 18x16 cm. Zkracovali z 6 metrovek o chlup na správnou delku, srazeli na spravny uhel na koncich podle sklonu strechy. Vse elektrickou retezovou pilou, i kapsy/zádlaby na vazákách. Vse jak kdyz strihne rovny.

BTW kdyz použiješ kulatej řetěz, dá se retezovou pilou kapsy na vazákách i zcela pohodlne frézovat, bez pouziti dláta a s vysokou přesností (kulatej řetěz nejde tolik do dřeva, jako hranatej, ale da se s nim o hodne lepe "smrdlat" do stran kolmo na lištu a vyfrezovat krasne rovny cisty zádlaby) ... ale jde to i s hranatym tezarskym retezem, o tom žádná

odpoved je ANO, vysledek bude lepsi, nez s maflem, jeden rovny řez, zadny strefovani se z druhe strany maflem do roviny puvodniho řezu.