Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Retazova pila

Idem si kupit nejaku lacnu motorovu pilu, pretoze mam sice kruhovu, mam listovu, ale na vacsie priemery (momentalne staviam budu na naradie, kde su hranoly 10x10) a palivove drevo chcem mat motorovu pilu.
V katalogoch som teraz videl pily tesne nad 100 eur, co si myslim, ze na moje obcasne pilenie bude stacit. Jedine coho sa trosku bojim je dlzka rezu, ktora byva pri 40cm pisana okolo 35cm.
35cm sa mi zda dostatocne, bude to ok, alebo je na motorovych pilach dolezite aj nieco ine?
Ak skoncim s budou na naradie tak predpokladam, ze pilu pouzije raz do roka, ked mi pride palivove drevo.

Dejme tomu, že mám hranol 15x15 nebo 20x20. Je lepší ho řezat nadvakrát maflem (kvůli menšímu kotouči) nebo použít el. řetězovou pilu? Řetězovou pilu používám jen na palivové dříví a nejsem si jistý, zda by to šlo hezky rovně. Děkuji