Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulátor teploty

Zdravím vášnivé akvaristy a elektrikáře, koupil jsem si z ebay toto: http://www.ebay.com/itm/All-purpose-Temperature-Co ntroller-STC-1000-with-Sensor-/320628773067 , abych mohl řídit teplotu v akváriu. Topítko zapojím úplně v pohodě, v tom nevidím problém. Ovšem u chlazení vidím problém, jelikož si to představuji tak, že když se mi zvýší teplota přes danou hranici, tak se sepne chlazení (2 PC vetráčky) a taktéž přes noc, když bude zhasnuto a bude se srážet vlkhost v krytu tak bych chtěl, aby spínací hodiny seply. Zde je schéma 619436.jpg jak bych si to představoval, myslíte že to tak mohu zapojit nebo tím něco odvařím? :/

Ta schema neni schema ale nepouzitelny diagram :)

Hodiny chces dat asi paralelne s chladicaim rele, mozes ak to zapojis spravne (ak tam nespojis fazu s nulakom).

Topitko zapojis zrejme tak ze faza pojde do heat rele, druhy pol rele pojde do topitka, a z topitka pojde nulak nazad do 230V zastrcky.

(T.j. inac napisane - z tej ebay veci na heat a cool kontaktoch sa neobjavi samo od seba 230V, ale je to len kontakt rele (mechanicky spinac)

Děkuji za odpověď.

Jen doplním nějaké informace. Topítko je klasicky se zástrčkou na 230V. To hodlám zapojit do toho regulátoru z ebay tak, že ustřihnu kabel a fázi (hnědý kabel) zapojím do 5 a nulák (modrý) zapojím do 6 podle obrázku (heating) http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMDAw/z/nfAAAOxy7 AxSJquX/$T2eC16F,!zUFIcDwzH)2BSJqu(M62!~~60_12.JPG ... jen nevím jestli má být vypínaná fáze nebo nulák

Jinak do regulátoru je přivedeno 230V pomocí kontaktů 1 a 2 (Power suply 220VAC)

Cooling kontakty 7 a 8 (zase nevím který má být vypínaný) bude vést do venkovní zásuvky kam bude také (nezávisle na regulátoru) dovedeno 230V ze spínací zásuvky, která bude spínat jenom v noci. Ve "venkovní zásuvce" bude zapojený spínaný zdroj nastavený na 5V a poté následují už samostatné větráčky.

Napr. tu je nazorny priklad jak sa to zapaja
http://loudmouthbrewer.wordpress.com/2013/12/10/di y-stc-1000-2-stage-temperature-controller-wiring-d iagram-with-indicator-lights/

To zlava je privod elektriky, cierny je faza.
Tie 2 veci vpravo su len indikacne ziarovky to nepotrebujes mozes vypustit.
Tie zastrcky v strede obrazku su pre tvoje zariadenia (topitko a trafo pre vetrak chladenia), nemusis to robit ako zastrcku. Nulak (na obrazku oranzove dratiky ale nulak je u nas modry) sa dava priamo na tie zariadenia vsetky.
Zelenozlty (uplne lavy) je ochranny vodic to sa dava len na kovove obaly apod. Musi to byt ten ktory ide na kolik zasuvky (ak je zariadenie s dvojitou izolaciou ze sa nemoze dostat elektrika na obal, tak ten drat neexistuje).

Ked k tomu chces davat este spinacie hodiny, tak musis zabezpecit aby tie hodiny spinali fazu (zmerat co spinaju apod), a tu spinanu fazu z hodin privedies na kontakt fazy pre chladitko, takze bude tam faza ktoru spina "cool" rele tej veci z ebay a sucasne spinana faza z hodin. Vsetko vcetne hodin musi byt pripojene na jeden privod elektriky, aby sa nemohlo stat ze tam bude ina faza alebo ze sa zameni faza a nulak na hodinach apod.

Už to chápu, jak to správně zapojit. Já jsem myslel že ty čísla třeba 5 a 6 jsou fáze a nulový vodič a ono to vlastně jenom přeruší fázi.

ty spínací hodiny mají spínaný nulový vodič lze to taky nějak zapojit nebo musím koupit jiné?

Děkuju moc za rady, dneska jsem nakoupil vše, co jsem potřeboval a pustil jsem se do toho. 3 krát jsem vyhodil proud v celým baráku, ale nakonec se povedlo. Snažil jsem se spínací hodiny napájet jinými kabely než těmi co regulátor, byly blíže. I když zapojení podle barev bylo v pořádku, nakonec jsem zjistil, že fáze byla asi přehozená, tak jsem zkusil spínací hodiny napojit na stejný kabel co regulátor a ejhle už nic nevyletělo :) Jinak koupil jsem si spínací hodiny, kde je spínaná fáze aby se nestalo, že na to někdy zapomenu :) Jste zlatí, že jste mi pomohli :) Takhle to teď u mě vypadá final.jpg