Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sekačka nestartuje teplá

Dobrý večer vespolek,

potřeboval bych poradit ohledně stávkující sekačky. Studená chytne, sotva člověk zatáhne za startér. Poté, co se seče tak 10 minut, tři koše, načež se motor ohřeje. V tu chvíli motor nejde nastartovat, škubat člověk může do aleluja. Nastartovat jde až poté, co motor opět vychladne.

Sekačka byla v odborném servise, zaplatili jsme 1000Kč a problém je po týdnu zpět... Celkem drahá sranda platit za nic :-D . Takže bych rád sekačku opravil svépomocí, bude to levnější a možná se tím sekačka opravdu opraví.

Napadá někoho z vás, jakým směrem se vydat v řešení problému? Předem díky.

Sekačka Snapper, s motorem Briggs & Stratton 750 Series.

1) svíčka vyměněna, svíčkou to nebylo, teplé pořád nestartuje.
2) v servise? Z hlavy nevím, ale servisák tvrdil, že to nestartuje, protože je ohlá klikovka (chytili jsme nožem za ocelové lano). Což je blbost, klikovka je ohlá chvilku, ta sekačka blbla už předtím.

Zkopírováno ze -SuperFórum.cz

Zkus vysroubovat tu svicku, dat na ni privodni kabel, prilozit na blok motoru a naprazdno zatahat za snuru, jestli haze jiskru. Pokud ne, tak je to civka nebo kabel. Pokud jiskru haze, tak muze byt ucpany karburator nebo vzduchovy filtr. Ten muze byt zaolejovany. Za studena je pruchodny, protoze se olejove castice smrsknou a za tepla roztahnou a nejde pres nej vzduch.

Jiskru hází, když to studené chytá, vzduchový filtr u B+S je molitan, který se dá vyprat a pak se úmyslně mastí cca lžící oleje. Hlavní problém je membrána karburátoru a seřízení karburátoru. Osobně jsem se servisem B+S taky docela nazlobil, než jsem přešel do Litoměřic. Od té doby to chytá studené, teplé i po přestávce na kafe. Celou záruku jsem se zlobil se servisem v Kladně a nikdy více.

mele se tu o "servisních pracích" -budiž.

tozn. výměna oleje, nabroušení-vyvážení nožů,výměna kdejaké starší matičky a šroubku za novou,výměna těsnění mezi karburátorem a výfukem, výměna vzd. filtru,seřízení,vyčištění...

jestli to nefunguje tak reklamovat.motory BS jsou jinak hodně háklivý na "podsávání" ale i tak dokážou oproti hondám,hechtům apodobnýn gardenmaeisterům šlapat i přes tuto vadu.