Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Manželská postel - zkušenosti a tipy pro výběr

Hezký den, vybíráme s manželkou manželskou postel do úzké ložnice (cca 220cm). Především však chceme nějakou postel s dvěma volitelnými matracemi a s možností oddělení postelí od sebe, pro případ, že bychom do budoucna chtěli postel přenechat dětem a oddělit jim je.

Máte nějaké tipy a zkušenosti? Úložný prostor je výhodou! V případě, že zde na fóru nesmí být přímé odkazy na konkrétní produkty, prosíme o odkazy do soukromých zpráv;)

Z důvodu neustálého zneužívání tématu reklamními agenty zamykám.
Pokud máte, vážení agenti, zájem o reklamu, rádi vám ji k nám umístíme na místo k tomu určené, za těchto podmínek. (Kurt)

pokud nebude odkaz vypadat jako reklama, tak samozřejmě problém není. ;-)

osobně bych oddělitelné postele nedporučoval, uprostřed budeš mít tvrdou linku, leda by to byly nějaké válendy. Designově nic moc, ale pokud to má být jen dočasně, tak bych do toho klidně šel, myslím, že se k nim dají dokoupit i čela, takže to vypadá trochu líp než v nějaké svobodárně.

edit: válendy ovšem (většinou) nemají možnost volit materiál matrace..

špatne, vše špatne, velice špatne, mráz jde z napsaného, manželská postel se kupuje s nejakou predstavou, predstavou pohody, blízkosti, tepla, vúne,

a Ty kupuješ co ? Ty chceš koupit lúžko co lze rozdelit, pro prípad že se v budoucnu rozvedete a úložný prostor aby to melo ...

špatne, je to všechno špatne, nekupuj žádnou postel, nedelej žádne deti, už teď premýšlet že se rozvedete

... :puff:

Špatně, všechno špatně: ...žádná rada, kritika bez znalostí podrobností, mravokárcovství, tykání bez znalosti věku a ještě ke všemu se mýlíte v úsudku;) Velká škoda, že nelze Váš příspěvek z vlákna odstranit;)

Mimochodem oddělitelná postel se dá pokrýt "nerozdělenou" velkou matrací;)

Já taky nejsem v zásadě s jeho názorem v rozporu, co se týče významu postele - sjednocení manželů ve dne i v noci, atd... ale je pravda, že neporadil a předjímal, podsouval mi své důvody pro pořízení oddělených postelí. Jde o to, že máme tak malý byt, že při přání mít manželskou postel, bychom ji po příchodu dětí musely umístit do středu obývacího pokoje, což by nevypadalo nejlépe a o praktičnosti při zvaní návštěv, soukromí atd ani nemluvě;) Navíc jsem narazil na něco takového:
http://loznice.luxusni-nabytek-mt.cz/calounena-man zelska-postel-mercury/, což by splňovalo naše požadavky ("kvalitní PUR matrace o vysoké hustotě s výbornými ortopedickými vlastnostmi" - máme problémy se zády) a do budoucna i válendu pro děti.Co Vy na to? Nějaké zkušennosti či názory?

Matrace i postel se dají vyrobit na míru. Já do provizorního prostředí zvolil papírovou postel http://www.made-in-germany.cz/made-in-germany/esho p/1-1-SPANI/0/5/1-PAPIROVA-POSTEL-DREAM teď ji mám nastavenou na 150cm a na ni 140cm futon. K polovičce to mám rozhodně blíže, než na klasickém letišti, kde se může i přes nataženou ruku nedosáhnout (v krajním případě). Rošty, matrace, to vše lže přizpůsobit i užší posteli (která se dá také udělat na míru). Pokud máte takto specifické podmínky a požadavky (zdravotní), bude to asi nejjednodušší řešení.

Jenže u manželské postele o rozměrech 200x200 umístěné do rohu bude jeden muset lézt přes pelest nebo přes partnera... (nepočítaje žádné místo pro noční stolek). Naše zkušenost s malou ložnicí (nakonec vyřešeno zavěsnými skříňkami a prostor využit jen pro postel.

Tohle dvoulůžko je sice užší, ale vypadá jako řešení, podobné tomu co popisujete: http://www.supermobel.cz/cs/p-1508-calounena-poste l-basic-160-x-200-cm/ Pokud se podíváte pozorněji, tak u obou postelí je zadní opěrná část spojovací. Kdo ví, jak je to pak se skutečným oddělením, nehledě na konečnou bytelnost. Pokud by vám nevadil výškový rozdíl (což nepředpokládám), lze využít rozkládací, resp. vysouvací postel. Podle mě je nejlepší řešení spojení dvou klasických postelí vedle sebe. Něco v tomto smyslu - gTQ .Nejlépe takové, které se dají složit i do palandy. Ty se pak dají použít samostatně. Další variantou je šikovný truhlář a výroba na míru. Co takhle třeba postel z palet - http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/7/7891/7891946_b0 c1cf59f0062a36d3605a49eee7ba6d/images/P3190043.jpg v rukou někoho šikovného by to mohlo být i stylové. Navíc by se to dalo pojmout hodně modulárně.

My s manželkou spíme na oddělitelných postelích už třicet let a pokud jsme někdy ve při, tak zatím ne kvůli postelím. Pokud ti nevyhovuje žádná nabídka z nábytkářských qelbů, zkus se poptat u soukromých truhlářů v okolí, někteří mohou být dost šikovní.
Napadlo mne, přímo v hlavě, že jsem nedávno u nás na kandelábru narazil na tuhle firmu:
www.patranaspani.cz
Dával jsem to i sem:
http://kutilska.poradna.net/q/view/38166-jak-nacpa t-deti-do-pokojicku?page=r90622#r90622
Nejsem jejich agent, ani jsem si od nich nic neobjednával. Ale třeba by ti aspoň poradili.

To ale neni marnej napad - nechat si ji vyrobit zakazkove. Dovedu si predstavit dve na zakazku vyrobeny postele, ze kterejch lze ty bocnice demontovat a postele k sobe stahnout. A v pripade nouze vylovit bocnice z podpostele a namotovat zpet.
A zakazkova vyroba nabytku nebejva obvykle o moc drazsi nez koupeny veci.

Dvě matrace, oddělení od sebe ? Jedině válendy. Žádná dvouválenda, či dvoupostel nemá "začistěné" vnitřní vnitřní strany. Sjednotit čelem a stáhnout šrouby. Pokud se jedná o válendy netřeba se bát úrazu o vnitřní bočnice, úložný prostor samozřejmostí. Osobně vyzkoušeno, jakékoliv aktivity nejsou ničím omezovány.
Nicméně - dát proleželé postele v budoucnu dětem (a to budou proleželé vzhledem k v současnosti používaným materiálům) je podmínka, kterou bych neřešil a později jim koupil nové (vyjde cenově stejně jako oprava či přečalounění).
Pak bych měl nepřeberně možností ze současné nabídky.

Děkuji za nápad. Zatím jeden z nejužitečnějších, co byly napsány.

Ad:

budou proleželé vzhledem k v současnosti používaným materiálům

:

Nešlo ani tak o to ušetřit na postelích pro děti do budoucna (že bychom na nich chtěli šetřit), jako spíš o to, že přesun manželské postele (jednorámové) do jiné místnosti (obývaku) nepřipadá v úvahu kvůli zachování návštěvního účelu místnosti. (Sem bychom pak asi pořídili nějaký rozkládací gauč a dvoulůžko v jednom. Nápad s přenecháním postelí dětem je jen snahou u max. využití věci.

Dotaz: Může být válenda opatřena dvěma různými matracemi. Jiná pro mě jiná pro ženu? Ocením pro představu i nějaký odkaz

V současné době výrobci válend používají obyčejný molitan jak na válendy, tak na sedací soupravy. Za totality bylo běžné, že se používaly molitany různé gramáže (hustoty) a to na sedák, opěrák i područky. U sedáku pak bylo sendvičové provedení, kde na hustý polštář byla přilepen cca 2 cm tlustý molitan měkčí, aby měl sedák měkký dosed a při tom byl tuhý, aby se nebortil.
V současné době se sendvičové provedení používá pouze u dražších matrací.
I pružiny které se nyní používají jsou kvalitativně někde jinde a to jak holé, tak zašité v plátěných "taštičkách".
Výrobky jsou tzv. "Dizajnové" (eufemismus pro - za dva roky si kup nové).
Pakliže chcete různou tuhost nezbude vám nic jiného, než koupit válendy rámové, do nich každou matraci jinou a do mezery mezi nimi molitanový klín, který eliminuje mezeru. Není od věci (a to i na starší matrace) položit přehoz z "líné pěny". 5 cm tlusý značně zvýší komfort spaní.
Toto řešení pak umožní pozdější rozdělení válend, výměna pouze proleželé matrace přičemž rám zůstává a rovněž , a to doporučuji i u postelí obracet matrace - čímž se zpomalí proležení. (Zóny tuhosti bych neřešil)
Pro odborníky : válenda = napevno čalouněný povrch dekorační látkou. Postel = dřevěný rám a matrace v technické látce, např. matracového úpletu /damašku/, nebo dekorační látce dle požadavku kupujícího.

Dělená dvoulůžka mají pouze rozdělené matrace ale postel je vcelku a má pouze 4 nožičky. V dobách minulých se prodávaly kostry válend, nyní je nutno dívat se na jednolůžkové postele , např. http://www.3dliving.cz/postele/c-1082?as_epq=90x20 0&orderBy=priority&gclid=CjwKEAjw14mhBRC0vdSNkI2l7 CASJAC8OFS0rvOjHN9w2B7PWG9PPQ6F-8_rrpbDpbC0sx7Er54 29RoCiZHw_wcB

Zmiňovaný klín např. klin-mezi-matrace

Dobrá cena = hledání. Něco je i na Aukru.

U Sconta bych si dovolil upozornit na jejich reklamační způsoby. Vadné zboží i kdyý závadu zjistíte ihned po převzetí ( dnes, když jsou dodávány i židle v demontovaném stavu, takže závadu zjistíte až doma) vám vymění do 30 dnů i když ho mají skladem, opraví do 30 dnů. Peníze vám nevrátí ihned, ale rovněž do 30 dnů, takže v případě závady musíte mít peníze navíc na zakoupení něčeho jiného. Čili - přijel strýček z Ameriky a potřebuji dnes postel, raději jinde.
Jinak jde o zboží převážně z Polska,takže cena slušná, kvalita odpovídá ceně.

Dobrý den, s manželem vybíráme také novou postel, já osobně jsem zastánce klasické manželské postele, neumím si představit, ať je chlap jakej chce, a to ten můj pořádně chrápe :-) že by nespal vedle mě.
Ložnici máme malou, v podstatě jen postel uzoučká ulička a skříň, takže na nějaké experimenty také není prostor. Vybrat postel nebyl zas takový problém, horší to bylo s matrací, chtěli jsme oddělené, protože každý jsme jiné konstituce, a já mám kvůli zádům raději tvrdší. Ale upřímně, jak jsem relativně rychle měla vybranou postel, o to déle se stále trápím s matracemi. Kamarádka mi poslala odkaz na tyto stránky: www.nejmatrace-postele.cz
kromě takových těch klasických informací o materiálech, o tom jaké jsou druhy matrací, z čeho potahy atd. je tam pěkná aplikace, kde podle vašich požadavků, váhy, výšky apod. Vám to navrhne nejvhodnější typ matrace. Což si myslím, je do začátku aspoň nějaké vodítko. Nevím jak vy, ale já se v tom těžko orientuju. No a teď už se chystáme vyrazit, s nějakou představou na testovací jízdu :-)
Přeji všem hodně zdaru a hlavně pevné nervy při výběru

Dobrý den,souhlasila bych s tím, že pokud budete trvat na oddělených postelích, asi to lze vyřešit jen válendami. Ale v tomto případě,bych se asi zamyslela na jakou dobu by jste je užívali, zda je reálné po nějakých 6 letech je dávat ještě dětem - aby nebyly proležené :-)
Té úzké ložnice bych se nebála, zajisté se dá sehnat postel z kvalitního materiálu, která by se Vám tam vešla - asi bez předního čela, ale jinak určitě klasické provedení. Zvolila bych 2 matrace i z důvodu případné výměny, nám se to doma velmi osvědčilo :-)
Konkrétně bych si asi v malé ložnici uměla dle mého vkusu představit např. tuto postel: https://www.maxi-postele.cz/Loznice-sestavy/Loznic e-z-masivu-141/Masivni-loznice-Lupo
spodní šuplík bych nechala asi opravdu na rozměrech ložnice, ale já bych ho tam chtěla - využíváme nejen na peřiny, ale mám tam uskladněný celý sváteční servis :-)

Brý den, no já nevím zda je možný spojit tolik požadavků do jedné postele, ale my jsme s přítelkiní pořizovali postel před vánoci a máme ložnici úzkou jen 2 metry takže ještě o 20 cm míň než vy. Kupili jsme ale postel, nebo spíše rám postele: postel-p2810 adoněj kvalitní rošt a kvlaitní 140 matraci. Nejdřív jsme uvažovali že si koupíme normání 180 s nějakým širším rámem, nebo si necháme udělat ma míru přes celou šířku, lale pak jsme se shodli že skákat do postle šipku je asi dost nepraktické. A Po 2 měsících musím říct, že se nám spí krásně a postel se nám tam náramně hodí.

Dobrý den,
osobně bych oddělitelné postele nedoporučovala, uprostřed bude tvrdá část,či u válend prohlubeň. Osobně bych doporučila, udělejte si radost, a pořiďte si do ložnice postel, která Vám udělá radost, a hlavně pro dospěláky je vhodnější kvalitní matracová postel, dětem se dá třeba na nějakou dobu pořídit levnější válenda.
Zkuste kouknout se, odtud máme postel my, třeba Vás něco zaujme: postele-c-3.html