Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fréza nechává drážku

Ahoj,
potřeboval bych poradit proč při frézování dřeva zůstává drážka po kolečku viz foto.
Je to snad způsobeno nekvalitním nástrojem- stála cca 200,-Kč, případně doporučíte nějakou odzkoušenou frézu, která to nedělá?
Děkuji

Jestli máš ještě pořád u těch starších věcí ve dřevě tu vytlačenou drážku, tak vezmi malý štětec, vlažnou vodu a to místo, tu drážku natři vodou. Po vyschnutí by se mělo dřevo vrátit do původního tvaru...nebo aspoň částečně. Bude to potom ale potřeba ještě trochu přebrousit. Tento postup je možné několikrát opakovat. To platí obecně pro všechny možné otlaky a prohlubně v měkkém dřevě, když na něj třeba něco spadne. V dílně třeba kladivo, na stůl hrnek.... Tady je ale potřeba nejdříve odstranit opatrně lak, aby se voda mohla vpít do dřeva a naboptnat ho. Po nějakem takovém nárazu jsou dřevní vlákna slisována a tímto postupem se vrátí do původního tvaru. Není to vždy na 100%, ale zlepšení tam bude určitě.