Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný komínový nástavec

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenost s komínovým nástavcem, který by zlepšil tah v horších povětrnostních podmínkách?Komín má od sopouchu po konec 5,5m průměr 180mm,Komín je nerezový, v hřebenu a konec je 70cm nad hřebenem.Prozatím je roura jen osazená klasickou stříškou aby do něj nepršelo, ale při přikládání do krbovek je cítit vykouření i když přikládám do žhavého-bez plamenu.
Samozřejmě mi nejde o úsporu paliva jak u nástavců píšou ale o funkčnost a vyřešní problému se zakouřením.
Na netu jsem našel tyto:
http://www.kominovenastavce.cz/detail-produktu/kom inovy-nastavec-ecomat-7
http://kourovody.heureka.cz/kominova-hlavice-hubo- nerez/
Hlavici bych si nechal vyrobit od klempíře,protože takový nekřesťanský peníze za to nedám;-)
Díky za každou radu a info

Problém není v komínu , ale v krbovkách .Já mám 5metru komín nerez pr.150mm(3,5m učin vyška) a je to bezproblému . Spíše musím používat klapku ,aby mě komín nevycucl teplo :-) . Pán na energoportálu mě vypočítal tah 17 Pa . Já mám krbovky na 10Pa . Ale mám klasiky severská kamna - podobná jak jotul f 602 nebo morso 2b . To znamená malá dvířka cca 18*23cm.
Pokud máte velká dvířka , tak u nich je vždy se zakuřováním problém . Já mohu mít otevřená dvířka a dívat se na ohen a zakuřování se nekoná.
U nás jsou v modě ted vysoká kamna s velkým sklem . Ty od pohledu jsou hodně problémová. Pokud chcete dlouhodobě mít po problému , pořidte si kamna podobná mým - jotul f 602 , f 118 nebo dovre 40cb , dovre 300 . Nebo něco s bočními dvířky jako jotul f 500cb , dovre 640cb atd
Žadný nastavec nemuže zvýšit tah , protože komín funguje na rozdílu venkovních a vnitřních (komínových) teplot . Jedině snad nějaký komínový ventilátor

Omlouvám se, že píšu do 3 roky starého tématu, ale je to k věci .

MIZO : Problém bude jednoznačně s v kamnech, v jejich provedení spalovací komory..
Než jsem je zakoupil, měl jsem THORMY a s vracením kouře zpět nebyl sebemenší problém...teď zkrátka kouří i pokud to nchám vyhořet na žhavé uhlíky... je to k zlosti, ale jinak výkonově vytápím patrový dům a napohodu..

Když jsem se pak snažil věc řešit na různých diskusích, zjistil jsem, že je nás mraky, těch, kteří mají stejný problém a to i když mají komín předimenzovaný. Já mám 5,5m, aktivních od vpusti 3,75m / 200mm . Když jsem měl THORMY tak komín vytáhnul zapálené noviny ...

Jediné co jsem udělal a co by nestálo nová kamna, že jsem navrtal krycí plech, který je jako štít nad výměníkem a vrací jak teplo, tak i kouř zpět na výměník a využívá se tak více tepla na ohřev vody, než to vylítne do komína..

Udělal jsem tam cca 10 -12 děr do průměru svodu, odvodu trubky, která jde z kamen . Snad mi rozumíte, vývod vrchem o průměru 150mm z kamen a do toho kruhu 150mm, jsem vyvrtal těch 10-12 děr o průměru 10 mm.

Je to o poznání lepší, ale zázrak se nekoná, dřevo tím pádem více, rychleji hoří, ale to mne netrápí, šetřit jsem nechtěl.

Ještě doporučuju častěji čistit průduchy ve výměníku, i to je sakra znát, hlavně je nenechat zapéct, to je pak pošušňáníčko :D
Jednoznačně je chyba v řešení té komory a i to, že se jedná o kamna s výměníkem ( ten ochlazuje spalyny, které jdou pak do komína ) . Věc byvyřešil horní čelní štít, který by padal po otevření dvířek, ten co tam je je naprosto nedostatečný...příště zcela jistě NE tyhle kamna...ale po boji je každej král...

Zdravím.

Mám krb a taky jsem zkoušel nástavec, sundal jsem stříšku.... Nechal jsem ho naistalovat, měl údajně uspořit dřevo atd.... Po dvou letech provozu jsem ho vyhodil. Žádný nástavec se nedá přesně nastavit. Hoření záleží na tlaku vzuchu, větru, druhu dřeva atd.... Dnes jedu bez stříšky a ničemu to nevadí. Komín mám 5,5 m. Nikdy bych tam už žádný nástavec nedal ! Každý prodejce slibuje hory doly a jsou to samé kecy.