Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný komínový nástavec

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenost s komínovým nástavcem, který by zlepšil tah v horších povětrnostních podmínkách?Komín má od sopouchu po konec 5,5m průměr 180mm,Komín je nerezový, v hřebenu a konec je 70cm nad hřebenem.Prozatím je roura jen osazená klasickou stříškou aby do něj nepršelo, ale při přikládání do krbovek je cítit vykouření i když přikládám do žhavého-bez plamenu.
Samozřejmě mi nejde o úsporu paliva jak u nástavců píšou ale o funkčnost a vyřešní problému se zakouřením.
Na netu jsem našel tyto:
http://www.kominovenastavce.cz/detail-produktu/kom inovy-nastavec-ecomat-7
http://kourovody.heureka.cz/kominova-hlavice-hubo- nerez/
Hlavici bych si nechal vyrobit od klempíře,protože takový nekřesťanský peníze za to nedám;-)
Díky za každou radu a info

Zdravím.

Mám krb a taky jsem zkoušel nástavec, sundal jsem stříšku.... Nechal jsem ho naistalovat, měl údajně uspořit dřevo atd.... Po dvou letech provozu jsem ho vyhodil. Žádný nástavec se nedá přesně nastavit. Hoření záleží na tlaku vzuchu, větru, druhu dřeva atd.... Dnes jedu bez stříšky a ničemu to nevadí. Komín mám 5,5 m. Nikdy bych tam už žádný nástavec nedal ! Každý prodejce slibuje hory doly a jsou to samé kecy.