Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Expanzní nádoba

zdravím
Dá se něajak zhodnotit, jaká značka expanzních nádob je kvalitnější než jiná? Potřebuju 8L k bojleru na TUV. Vyhlídl jsem si tyto.

Refix DD 8/10 (je nejražší)
ferro SO8W (celkem levná, ale jsou to poláci.Dal bych přednost čechům. Má ovšem vyměnitelnou membránu)
ZILMET CAL-PRO 8 l (celkem levná, ale jsou to italové... raději čechy)
REGULUS HY 8 IN LINE

Jistě jsou i jiné značky. Pokud je nějaká vyhlášena, rád se nechám ovlivnit.

Jakou životnost lze očekávat od expanzní nádoby? Je vůbec k něčemu možnost výměny membrány? Není oprava stejně drahá jako nová EN?
Děkuji

A k čemu je vlastně expanzní nádoba u bojleru?
Myslím, že ta troška vody uniklá při ohřevu pojišťovákem,
je zcela zanedbatelná.
Ale možná mám mezery ve vědomostech. :-)
Jinak, představuji si účinek expanzky asi takto.
V bojleru je studená voda. Bojler začne ohřívat, voda se
roztahuje a vzniklý přetlak pojme expanzka a stlačí vzduch uvnitř na tlak vyšší než byl původně ve vodovodu.
Potom dojde k otevření vod. baterie.
Vzhledem k tomu, že je v expanzce natlačená přebytečná voda a stlačený vzduch, bude po otevření vody voda vytékat větším tlakem, než normálně z vodovodu. Po vyrovnání tlaků, výtok vody zmírní a bude třeba výtok upravit. Připadalo by mi to dost protivné.

Jde o to, že jsem už koupil redukci tlaku(a je i v provozu). Máme tu 4.5baru a zredukovalem to na 3bary. Vysoký tlak v trubkách snižuje životnost součástek. Přinejmenším těsnění, ale možná i trubek, baterie, spoje, splachování atp. Čili proto jsme dali red.ventil. No a když to nechám na 6barech než pustím vodu(která na chvíli skutečně teče rychleji), tak jsem na tom ještě hůře.

Jinač máme ekokartuše všude. A vodu pustím dycky na plno té první polohy. Je to dostačující a tudíž není třeba tu vodu po 2 silnějších vteřinách upravovat