Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem československé stavební míchačky

zdravím, nevím, jestli je to přesně tady zařaditelné.

Chci si opravit stavební míchačku. Z podřeného štítku nelze vyčíst typ. Prohledávám síť jaké kdysi byly míchačky, ale je to docela mrtvé téma. Tak třeba se mi poštěstí tady získat nějaké info.

Moje otázka tedy zní, jaké byly poválečné míchačky a kde všude se v čssr vyráběly? Našel jsem:
Kovodružstvo Stražov

Ze štítku lze vyčíst pouze r.výroby a to je 1969. 1100W. 380/220
Taky se mi zdá, že je tam cosi jako "MSZ152"? Ale na síti nic takového není. Dle tvaru štítku a r.výroby jiná míchačka KBM50 je v inzerátech hojně nabízená. Ale ta moje jakoby neexistovala...

Je to ten typ, jak se musí vyklopit celá. Nemá vyklápěcí pouze buben přes ozubené kolo.

(má spálený motor(3elektrikáři to přeměřili a konstatovali totéž). Chci se poohlídnout, jestli někdo neprodává... Dát převinout to nechci, stojí to jako celá míchačka z druhé ruky...)

Děkuji

A co očekáváš od sehnání původní dokumentace? Myslím, že to je zbytečná starost. Originální díly stejně neseženeš.
Pokud je spálený motor, tak u míchačky nebude snad velký problém, tam napasovat nějaký jiný, s nějakou případnou úpravou uchycení a podobně.
Poohlídnul bych se po bazarech jak na netu, tak případně "kamenných. Nějaký motor s podobnými parametry by se asi dal sehnat levněji než nový, nebo převinutý.

Není to tahle míchačka? http://dum.bazos.cz/inzerat/37796675/Michacka-KBM- 50.php

to asi ano. ale nevím jaký mám hledat. Nejsem silnoproudař a nevyznám se v el.motorech obecně. Příjde mi, že abych mohl hledat náhradu, potřebuji aspoň vědět, co je nahrazováno. Samo že mohu vzít první motor a zkusit připasovat. Ale to se mi jeví neefektivní takto postupovat. Pokud někdo ví typ motoru který je na mnou popsané míchačce, budu rád.

Ta míchačka z odkazu to není. Je to podobný princip výklopu, ale je konstrukčně dost jinačí. El. a rozvodná skříň je přímo pod bubnem a je zakrytá plechem. Motor pak vede do té skříně (z pohledu zezadu) zprava.
Buben je spíše jako když dělal kovo- stražov. Je to jakýsi mix těch dvou. A ve Stražovském kovu mi řekli dnes, že Bělá n.R. nikdy pod ně nepatřila.

Mě to připadá, že to je nějaký mix něco jak byla Jaweta, nebo CZ-Jawa.

Alespoň co se dá vyčíst z fotografie štítku,
tak základní parametry motoru jsou:
třífázový motor 380V (novější 400V), může být také uvedeno
380/220 (400/230). Předpokládám, že míchačka není jednofázová.
Otáčky 1400.
Výkon 1,1 kW (1100W)
Potom jen jestli se dá mechanicky připasovat.

ano, je to 3f(koncovka "vydličky").

to už je více info.
1400 otáček... to mne nenapadlo co tam je za jednotku za tím číslem :) Díky moc.

Kontaktoval jsem bývalý závod. Oni se přestěhovali, změnili vlastníky, název je jiný... Trvalo než jsem je dohledal. No uvidíme, jestli by měli přesný název motoru. Pokud bych sehnal takový, tedy originál, nemusel bych měnit hřídele, příruby atp....