Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem v bojleru je nízký tlak

Zdravím,
mám na vás 2 otázky..

máme v bytě boiler,ale má malej tlak,lze nějako navíšit ten tlak vody?
a ještě jedna otázka,kdekoliv v bytě když se pustí teplá voda,tak to trvá cca 40sec než začne téct, lze tu dobu nějako zkrátit nebo s tím nic dělat už nepůjde?.
Díky za odpovědi a vaše rady
Změna předmětu, původně: voda v bytě (karel)

zdáse, že to spolu souvisí... typoval bych si na redukční ventil, že nepustí větší tlak do bojleru a proto teče pomalu teplá voda, jsem to řešil u známé. má redukčák štelovací tak to šlo doštelovat. Jinak asi vyměnit, Studená teče OK?
Pokud ano tak je to jasné

je to byt nově po rekonstrukci jsme tu asi rok a celou dobu to je stejné (malej tlak a dlouhá doba než dojde voda z boileru do kohoutku)
Je to docela velkej barák a v něm byty.
k nám do bytu teče pouze studená voda,poté je rozdělena do boileru a do kotelny(ohřev vody do radiatoru) el.kotel.
v bytě máme 2x umyvadlo,1x vanu,1x sprchu
je možné že to bude ještě před boilerem? neboli přívodem studené vody do bytu?

Projeví se úbytkem PRŮTOKU vody, pokud pustíte i druhý kohoutek? Chová se to stejně u teplé i u studené vody? Mají stejný problém i ostatní byty na stejném poschodí?
Možné příčiny:
1 pokud se jedná pouze o teplou vodu, studená je výrazně lepší:
-ucpaný pojistný ventil před bojlerem (někdy obsahuje sítko)
-ucpané sítko na výstupu ze zdi do baterie - i u studené vody, ale neprojeví se pokles při otevení jiné baterie

2 pokud se jedná o obě vody, ale jiné byty jsou O.K. :
-znečištěné sítko u vodoměru, nebo neúplně otevřený hlavní přívodní ventil
-špatně provedené rozvody, kdy v některém spoji je snížený průtok zataveným materiálem. Do jisté míry je možné zkoušením průtoků identifikovat místo zúžení, případně stetoskopem naslouchat ve spojích a ventilech, při plně otevřeném výtoku vody

--- já vím, není to hezká písnička :-( ---

když je to na na obou vodách bude to něco centrálního, tedy ještě před rozdělením na teplou a studenou, nebo něco so postihlo obě vody,
jak uvedeno přede mnou , obě sítka na baterii, nebo centrální ventil, či sítko vodoměru.
Sousedi jsiu rovněž důležití, abyste nehledal problém u sebe, když by byl v celém baráku..
Když najdete hlavní uzávěr v bytě /myslím, že bude před vodoměrem/zkuste ho zavřít a otevřít párkrát...může být i zavadlý..

Malý tlak vody bych zvýšil na HUV pro celý komplex. otaázka jest zda proti tomu nebudou mít protesty ostatní majitelé.

Je možné že jste napojený ve vodovodním hřádu až vzadu a než se k vám dostane voda, ztrácí tlak díky vzdálenosti a odběrem sousedů.

Edit: Dlouhé čekání na teplou vodu asi nijak nevyřešíte, je to daný konstrukcí těch rozvodů, s tim bych se smířil.

V neposlední řadě jestli teda máte topení napojen na stejný okruh, zkusil bych ho odvzdušnit.Jestli je to samé se studenou vodou, může to být i v tomhle.

1./Vyčistiť boiler od nánosov, výmena špirály.

Prípadne:

2./preradiť samonasávacie, tlakové čerpadlo z prívodového potrubia studenej vody smerom do bojlera.

(chce to zároveň tlakový stykač 6-9 bar, malú, expanznú nádrž plnenú vzduchom) Garantujem, predradené čerpadlo vycucne vodu z potrubia aj na 25-tom poschodí.