Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úložný box

Dobrý den, ahoj
Rád bych si vyrobil obyčejný box na hračky pro mojí dceru o rozměrech 80cm/34/cm/54cm bez vrchního dílu.
Zajímalo by mě na kolik by mě to vyšlo cenově a jaké jsou vůbec dostupné desky.
Moje představa je jednoduší, než samotný jednoduchý box na hračky :) nechat si to nařezat v OBI a doma jen pomocí vrtů dát dohromady.

Cenu ti neřeknu, ale koupený plastový box vyjde asi o něco levněji.
Má to ale hlavní nevýhodu - box sešroubovaný z desek z OBI (min 12mm, lamino) bude poměrně těžký. Je to pěkný vyrobit něco pro dceru sám, ale tohle asi nebude to pravé ořechové.

Jo, samozřejmě to jde těma eLkama. Jde to i vruty. Vruty jsem ještě pojišťoval Patexem. Resp. nachystat na vruty (navrtat), slepit Patexem a sešroubovat. Držet to bude jak helvétská víra. Nejvíc profi je to spojit na kolíky a slepit.
Ale 1,8cm, bude to docela těžký, pokud to nevadí, tak proč ne.

Dělal jsem do koupelny skříňky na zeť a chtěl jsem je lehké. Koupil jsem lamino asi 8mm tlusté a když jsem je spojoval do skříněk vždycky jsem dal rohy k sobě slepil a do rohu jsem na zpevnění dal ještě lať asi 10x10mm nic jsem nešrouboval jen lepil drží to už 3tím rokem. 3uple pod postel bych udělal- lamino nebo dřevotřísku po obvodě, popřípadě udělal ještě jeden díl doprostřed (na zpevnění) zespodu nabouchal sololit a ze spodu dal kolečka.

Jak píše Tony.Dac-Zevnitř dáš hranoly cca 3x3 cm a když to slepíš nějakým disperzním lepidlem na dřevo(Herkules,Duvilax apod.),případně i Chemoprénem,tak ty vruty už tam budou jen pomocné,bude to držet samo.Prostě si na 2 protilehlé desky naležato zevnitř nalep ty hranoly a po zaschnutí pak postavíš a zvenku přilepíš boky a dno.Jen si přitom hlídej pravé úhly než to zaschne.

Tak jsem to zhotovil a paráda. Koupil jsem v OBI nalakované desky. Na můj požadavek mi to nařezali na požadované rozměry. Cena za vše 250 kč.
Doma jsem to spojil vruty, nic víc, nic míň. Tloušťka je 1,8 cm a tady jak jste psali rady, tak jsem se nechal inspirovat kolečky, aby box byl pojízdný.
Už jen sehnat kolečka a je hotovo. Hezké,praktické,vlastní práce pro dceru, levné - co více si přát.
Děkuji všem za rady.

Nechal sis nalepit i hrany, nebo máš z boku holý řez? Já si lamino nechávám řezat u truhlářů a zároveň i ohranit, protože v domácích podmínkách to neudělám tak dobře.
Pokud jsi použil větší vruty, tak to bude držet dostatečně, vždyť je to jen krabice na hračky.

Ještě musím dokoupit na hrany tu pásku, aby nešel vidět průřez té dřevotřísky, zkrátka, aby šli vidět jen ty "leta" toho dřeva. Jsem maximálně spokojen.
Každej hotovej box co je na trhu, je drahej a vůbec není hezký,praktický, no děs. Práce podle sebe a ještě levně, to je prostě nejlepší :-)
Dokonce mě i tak napadlo, že si časem ( pokusím se ) udělat něco vlastního - menší kus nábytku. Koupíš levně nalakované dřevo a trochu si s tím pohraješ a pak tě to i těší se na to koukat :D

Já aktuálně budu dělat skříňku na dokumenty a další blbosti. Zamykatelnou, aby tam nemohly děcka.
Dělal jsem si i policovej systém po stěnách, jídelní stůl, pracovní PC stůl a celou předsíň (vestavěná skříň na míru). Není to zas tak složitý, když víš, jak na to a máš nějaký zkušenosti. Můj tata je vyučenej stolař, má doma dílnu, takže jsem se od něj dost naučil. Třeba kolíkování není žádná prdel. A doslova platí dvakrát měř, jedou řež. Všechno důkladně naplánovat a propočítat. Jde o milimetry, který se blbě dorovnávají.

K boxu - můžeš koupit hrany papírový, co se nažehlují (dělej to přes papír, ať nepopálíš hranu), nebo plastové, které se lepí (chemoprén). Ty plastový jsou o dost odolnější.

K další výrobě - pokud budeš cokoliv dělat, tak než koupíš materiál, především kování, tak si srovnej ceny. Já nakupuji v místním truhlářským obchodě, o kterým se tvrdí, že je drahej. Kovová úchytka na otevírání dveří stála nějak 120 - 150Kč. V Bauhausu, kam chodí takoví, jako ty (sem tam jednou za čas) tu úchytku měli za 260Kč! Ono jeden kus se nezdá, ale na vestavěný skříně do ložnice jsem jich potřeboval 14ks. A to by se mi v BauBau pěkně prodražilo.

Ahoj, jestli chceš vyrobit box na hračky pro dceru tak bych šel do překližky. Ona překližka je určitě zdravotně méně škodlivá jak lamino. Já osobně bych lamino nevolil na takovou bedýnku. Na rohové spojení bych asi použil taky ty hranolky, protože při šroubování "L" profilů v malým boxu bys potom nemusel dostat ruku se šroubovákem abys dodělal finální roh. Překližku ti nařežou dneska všude, je krapet dražší ale méně závadnější. Doporučuju zbrousit hrany aby se dcerka nezranila, nebo nalepit plast. hrany :-) ... a bez povrchové úpravy z dvou dúvodů. Za prvý zase zdravotní nezávadnost a taky jednoduchá údržba. U překližky stačí přebrousit a jedeš dál, u lamina todle nelze. Snad jsem pomohl.