Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svařování tenkých plechů

Potřeboval bych zjistit, jestli lze svařit dva tenké předměty (plech tloušťka 3mm, s otvorem pro hřebík o průměru 5mm) ručním obloukovým svařováním s obalenou elektrodou. Jejich materiály jsou asi vhodné (pozinkovaná ocel). Moc tenké předměty prý takto svařit nelze... Díky.

A ještě jeden amatérský dotaz:
Lze svařování nějak solidně nahradit měkkým pájením? Samozřejmě za použití různých pájecích kapalin... Jde mi o to, jestli bude pájený spoj aspoň trochu tak pevný a robustní jako svary. Pájím hlavně plošné spoje, ale vlastně jsem nikdy nezkoušel, jak pevný spoj se dá pájením vytvořit...

jestli umite pajet, mozna ze by to bylo nejlepsi reseni ze vsech. Ta bodovacka je v podstate na principu spajeni. Jestli si troufnete pajenim mosazi taky moznost, pevnostne to vychazi urcite hure ale dpadlo by treba to zminovane krouceni plechu nebo propalovani materialu.

jestli myslite spojovani cinem, toho je na tohle za prvy skoda a za druhy neni pevny, tim spajejte tak tistaky nebo upadly dratky.

3mm plech neni tenkej material, to uz se vari dobre. Jednicka je peklo a dvojka se da, ale je nutny davat majzla na propalovani. Trojka, to uz by clovek musel bejt levej aby ji propalil.
Zavarit hrebik neni problem.
Pozink je hnus, ocistit. Oblouk hnusne sviti a jeste zinkova horecka je pekny svinstvo. Ale zacaknout hlavicku hrebiku, to bych zase nehrotil.

plech síly 3 mm není tenký plech a nechá se svařovat bez "problému".Pokud jste laik a nesvářel jste tak problém budete mít.Pozink můžete odstranit také kyselinou solnou.Svářeč to zavaří i do zinku ale pozor na jedovaté zplodiny.Nepíšete v jaké délce ten svařenec je.Pokud je to delší tak stehovat.Normálním tupým svarem.