Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Blikání žárovek v bytě

Dobrý den všem,
všiml jsem si nedávno problikávání halogenové žárovky u sebe v bytě (asi 20W). Halogenovou nástěnku jsem vyměnil za lampu na klasickou žárovku e27 a dal jsem tam úsporku, jelikož se mi ta halogenová lampa stejně nelíbila. Zdálo se, že je po problému, ale toho samého jsem si začal všímat následně v kuchyni, kde již je klasická úsporná žárovka e27. Obě úsporky jsem kupoval nedávno (3 měsíce) a jedná se o bílé žárovky Osram, tuším 11W. Říkal jsem si, že je jedna asi vadná, ale to samé se dnes stalo v koupelně, kde je jiná úsporka Philips. Elektřina je v bytě dělaná nová. Je to byt 1+1 a žárovky(asi 5) vedou z jednoho jističe OEZ B10 a v cestě je proudový chránič OEZ 30mA. Nebliká to stále, jen třeba po pěti minutách svícení a opět ne na dlouho. Je možné, že jsou všechny žárovky včetně té halogeny vadné, nebo špatné vypinače (vše ABB), nebo že by byl vadný jistič, či chránič, nebo se jedná o nějaký běžný jev v činžáku :) ? Mě to nějak moc nevadí, ale pokud by někde mohl být problém, rád bych ho vyřešil.
Díky
P.

Pro mne je v dotazu k zodpovědné radě málo informací. Ideální by bylo zapojit záznamové zařízení, které bude dlouhodobě /nejméně týden/ monitorovat napěťové i proudové poměry v bytě. To je drahé a proto je třeba zjistit:
1) poblikávají světla současně všechna? Nebo současně všechny stejné druhy žárovek ... úsporek...LEDky nikdy... ? Nebo nezávisle na sobě různě, případně pouze jeden obvod (jednoho vypínání)? A co lampa zapojená do zásuvky?
2) jev je patrný nejčastěji ve stejnou denní dobu, jen v pracovní dny, jen o víkendech... pozdě v noci nikdy...
3) máte jednofázový elektroměr -(jednopólový hlavní jistič bytu o šířce do 2cm) ?

Nemyslím si, že by to mělo být nějak kritické - spíše obtěžující, ale pokud je to závada, je nutné ji odhalit a odstranit. K tomu, zda se jedná o závadu, nebo "vlastnost" Vašeho odběrného místa, směřují moje dotazy.

Díky moc všem za odpovědi. Problém zřejmě vyřešen, nebo aspoň už blikání nevnímám. Ještě ze slušnosti doodpovím. Jedná se o novou elektroinstalaci, tazkže v mědi.
1)Ano všechna. Lampu do zásuvky bohužel ještě nevedu. Teprv se zařizuji.
2)Asi ne. I když popravdě tam víceméně jen přespávám, takže to ve stejnou dobu pozoruji.
3)Ano jednofázový
Problém byl nejspíš jak už někdo psal ve volném vodiči na vypínači. Dával jsem v kuchyni perlinku na stěny a tak jsem měl sundaný vypinač od hlavního světla. Za ním byla ještě vago svorka a odbočka na světlo pod linku. A tak zřejmě když jsem to zapojil a zatlačil zpět tak jsem něco uvolnil. Teď jsem štukoval a tak jsem to zas rozhodil a znovu zapojil a již blikání nepozoruji. Možná náhoda, ale nejspíš jsem prostě trouba a měl jsem si to pořádně zkontrolovat.
Díky všem a téma uzavírám aspoň do doby než zas něco vyvedu :)