Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vedení vody samospádem

Zdravím, rád bych se zeptal zkušených kutilů vodařů.
Mám studnu (viz obrázek)
studna
s nautilou z které potřebuju přečerpávat vodu, rád bych aby to šlo samospádem. Myslíte že je reálné tam na potrubí přidat sací koš a jako by nastartovat nautilu aby vznikl proud vody a nasledně vypnout a sací koš se otevře a bude nasávat vlivem podtlaku?
Doplním že vedeníje 2´´(couly) ale koš jen 5/4, jestli je to na takovou vzdálenost s tímto průměrem reálné.
Děkuji za případné odpovědi a připomínky.

Tak aktualizace informací, jsem si to šel obměřit osobně a 15m je výška ode dna studny, takže vodní hladina a vrchol kopce je cca 6m (-1,5m položení trubek v zemi) .
Takže ted zbývá otázka delky potrubí přes 400m.
údajně několik desítek metrů po rovině je jako 1m do výšky (tvrdí vodař)
Takže výzva pokračuje a v sobotu to du prubnout.
Ještě snad mě zaráží co sem nastudoval zde
N%C3%A1soska
ze školy je to par let zpátky ale maximální pracovní výška násosky skoro na konci stránky se mi moc nelíby jestli to chápu dobře tak to fungovat stejně asi nebude.

Takhle, s tou h2 u ty nasosky je mi to taky divny, ale chtel bych poznamenat neco jinyho. Otevrenej a zavzdusnenej nahon ma vzdycky mensi odpor nez trubka. Takze pokud je to mozny, udelal bych z potrubi jenom kus a dal pokracoval volnym proudenim treba zlabkem z rybnickovy folie, jednak to bude levnejsi, druhak tam ty ztraty prakticky nebudou.

No 300m žlabku kopat - až tak velkej fanda nejsu.
To vedení je tak jak na obrazku kromě sacího koše, takže nic budovat nehodlam, šlo mě o to že ta nautila ve studni je na 380(400V) a spořeba jede v řádech kilowat, což se prodražuje, takže moje nouzové řešení místo sacího koše dát třeba čerpadlo typu malyš jestli to dá, potrubí budu plnit tak 10min, ale pak už by to mělo chvílu vydržet.