Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příkon-je skutečný za jak dlouho?

zravíčko, dotázeček prosím.....mám třeba pilu na el. a tam je psáno, že max příkon 2,5kWh. To znamená, že mohu a nemusím těch 2,5 vytočit? a kdybych vytočil tak to je max za hodinu? to třeba že budu pilit 5hodin v kuse, tak max by to vytáhlo 2,5x5 = 12,5kWh???

je tomu tak jak sem napsal, že tomu rozumím?

díky díky

to téma jsem přehlíd nějak no, omluva
ale i tak...ano splet sem se, je tam kW, tak třeba mám troubu ELECTROLUX EOA 45551 OX a zde uveden max. příkon 3,5kW......co z toho vyčtu? že za hodinu pokud trůba pojede maximalně stočím 3,5kWh?
ďůkes

...ale toho dosáhneš pouze v případě, že nevypne termostat, tedy že dokážeš to vyrobené teplo odčerpat - třeba otevřenými dvířky "trůby" a pomocí ventilátoru. Přesto, že je totiž trůba nastavená na nejvyšší výkon a nejvyšší teplotu, je tepelně zaizolovaná, aby se spotřebovaná energie použila pouze k účelu, pro který je vyrobena -tedy ne k vytápéní místnosti- a teplo uniká do okolí v co nejmenší míře...

Nejde tedy říci: "Dal jsem trůbu na plno, tedy pracuje trvale na maximální výkon 3,5kW a spotřebuje za dvě hodiny 7kWh". To je mylná úvaha. Skutečná spotřeba se může značně lišit zejména na základě okolní teploty v místnosti...

Elektrické pily (viz například chain electric saw) mají příkon (power consumption) uváděný obvykle v kW. Zřejmě maximální, asi jako když má motor v autě výkon 55 kW, záleží na tom, jak se s ním jede, na jaké otáčky a s jakým zatížením. U žehličky 800 W se dá příkon nastavit termostatem, u fénu 1600 W pouze ve dvou nebo třech stupních.

U elektrické pily asi záleží na tom, jestli jede naprázdno nebo je v záběru. Nejjedndušší pro vás bude podívat se na elektroměr před zahájením práce a po práci a pokud nebudete současně prát nebo vařit na elektrickém vařiči, dojdete s přibližné spotřebě elektrické energie za měřený čas v kWh a z času si můžete vypočítat příkon. Pokud vás zajímá. Stejně pořežete co potřebujete, nebudete šetřit tím, že něco budete řezat ručně.