Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuna ve střeše

Měli jsme ve střeše kunu. Po roce se v podkroví nedalo horkem vydržet, tak jsme nechali opravit izolaci. Musela se proto rozdělat skoro celá střecha, doplnila se vata a byl chvíli klid. Na podzim se kuna opět vrátila a je jasné, že celá oprava byla k ničemu. Sádrokarton v rozích už začíná plesnivět. Existuje vůbec na světě nějaká tepelná izolace, kde se kuna nedrží? Díky za radu.

Téma staré,ale problém asi pořád aktuální.Já kunu před léty vypudil z půdy rozházením pár kil levného pracího prášku.Jednak to smrdí a pak asi kuna dospěla k závěru,že v drogerii spát nebude.Taky doporučují hlasitou hudbu,ale ty blikače na kolo taky možná zaberou,to dlouho nikdo nemůže vydržet.Měl jsem i půjčenou past-sklopec,dával jsem tam lahůdky jako vejce,uzenou rybu,ale ona ta mrcha tam vůbec nevlezla.Prý to trvá týdny,než vyprchá lidský pach a troufne si na to.Ani lidské vlasy -směs od holiče nezabraly.Ale nejlepší je prý si pořídit vlastní domácí kunu nebo fretku a ta tu cizí vyžene.Ovšem co pak s tou druhou kunou?:-)

Nevím, zda i na kunu, ale na tuhle škodnou platí pach. Zkusil bych obyčejný Pepo, smrdí to po petroleji. Nutno často obnovovat. Mám s tím pozitivní zkušenost. Menší kousky na co nejvíc míst, jen tak volně i do spár, prohlubní atd.

Dle místní situace bych zvážil i pár kapek nafty - pozor na nebezpečí požáru.