Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuna ve střeše

Měli jsme ve střeše kunu. Po roce se v podkroví nedalo horkem vydržet, tak jsme nechali opravit izolaci. Musela se proto rozdělat skoro celá střecha, doplnila se vata a byl chvíli klid. Na podzim se kuna opět vrátila a je jasné, že celá oprava byla k ničemu. Sádrokarton v rozích už začíná plesnivět. Existuje vůbec na světě nějaká tepelná izolace, kde se kuna nedrží? Díky za radu.

Na chalupě jsem měl na půdě roli staré, pichlavé skelné vaty, kuna si v ní udělala hnízdo a evidentně si libuje. Za to, že jsem ji nechal na pokoji se mi odměnila tím, že mi vykousala v autě vekou díru do tapecirungu kapoty motoru na autě.
Polehčující okolnost je, že mi nerozkousala dráty elektriky , na půdě nemám myši a chodí poctivě smolit na jedno místo. Navíc jsem slyšel, že je teritoriální a když ji zabiji, na její místo přijde jiná.
Tak nevím.:-)

Mel jsem na neobydlene pudni casti take problem s Kunou. Lezime si s pritelkyni v loznici a najednou ve 3 rano budicek a jako by na pude nekdo tahal skrine, krve by se nedorezalo! Poradne jsem zabouchal na strop a do rana byl klid. Rano jsem vylezl pred barak a krve by se zase nedorezalo, ale vztekem.-) spousta popadanych tasek a pod nima vybrana ptaci hnizda od Kuny. Nastval jsem se, vzal jsem z jednoho kociciho kaleniste suche bobky ktere jsem nasledne ulozil pod par tasek a pro jistotu jsem rozlil kapku moji moci po pude. Uz je to 2 roky a mam klid. Ted jse me holky akorat rvou pred barakem ale to me vubec nevadi, hlavne ze je nemam nad hlavou a mohu klidne spat.

Co pomáhá je pach fretky. Ideálně třeba načichlá deka,kterou mají fretky nějaký čas v pelechu. Je to vyzkoušeno a funguje to. Ono zamezit kuně přístup do stavení je docela oříšek. Jsou neuvěřitelně obratné, skvěle šplhají a protáhnou se i tam kde by to člověk neřekl. A když není díra a je trošku možnost vstup si sami vybudují ...

Nemluvím o drátech, ale nad paropropustnou folií by měla být celá střecha zakrytá sítí, ne králičím pletivem, ale pořádnou zábranou. Na zahrada.cz jsou několika stránková vlákna o boji s kunou, ZOO prodávají tygří trus, kadeřnictví vlasy, parfumerie smradlavé voňavky, taky čpavek někdo dával na půdu... Psi pro kunu nejsou soupeři, zadáví slepice v okolí, domácí kočky jí líně ignorují.

Použil jsem 90tiprocentní čpavkovou vodu. Naleje se do hrnce nebo lavoru a nechá uprostřed půdy odpařovat. Je potřeba několikrát opakovat. Strašnej dusivej smrad, musíš rychle zmizet. Zatím jediný prostředek, který zabral, chlupy, vlasy mně vůbec nepomohly.

Boj s kunou je vážně vopruz, mohu potvrdit. Nastěhovala se mi na chalupě na půdu, ani jsem o ní ze začátku nevěděl. Teprve když začaly mokvat a prosakovat podhledy v kombinaci s nepříjemným zápachem, začal boj. Vyzkoušel jsem všechny možné rady, co se tak tak člověk na netu dozví - od různých chemikálií, po smradlavé voňavky, vlasy, psí i tygří chlupy, "tutově fungující" koření, drahé elektronické kunoplaše... a nic platné. Nakonec jsem vytrhal prochcané podhledy, vykydal minimálně 100 kg kuních hoven a objevil v polystyrenu vykousané hnízdo s dvěma mláďaty. Tak jak se kuna pořád vracela, po šlápnutí na krk oběma mláďatům a jejich pohození v blízkosti hnízda zabralo. Kuna definitivně (a doufám že napořád) zmizela, a už mám třetí rok klid... ;-)

Dobrý den všem účastníkům této diskuse. Zabezpečit střechu tak, aby kuna nevlezla dovnitř, to jistě ano. Ale ona si nakonec opět cestu najde. Co se týká tepelné izolace, teď již jistě víte, že klasickou vatu můžete dávat do nekonečna... Doporučuji se dívat dnes odpoledne v 17.50hod. na RADY PTÁKA LOSKUTÁKA na TV NOVA. Seznámíte se s řešením tepelného zaizolování Vaší střechy, které je opravdu funkční a v čase dokonale prověřené!

Téma staré,ale problém asi pořád aktuální.Já kunu před léty vypudil z půdy rozházením pár kil levného pracího prášku.Jednak to smrdí a pak asi kuna dospěla k závěru,že v drogerii spát nebude.Taky doporučují hlasitou hudbu,ale ty blikače na kolo taky možná zaberou,to dlouho nikdo nemůže vydržet.Měl jsem i půjčenou past-sklopec,dával jsem tam lahůdky jako vejce,uzenou rybu,ale ona ta mrcha tam vůbec nevlezla.Prý to trvá týdny,než vyprchá lidský pach a troufne si na to.Ani lidské vlasy -směs od holiče nezabraly.Ale nejlepší je prý si pořídit vlastní domácí kunu nebo fretku a ta tu cizí vyžene.Ovšem co pak s tou druhou kunou?:-)

Nevím, zda i na kunu, ale na tuhle škodnou platí pach. Zkusil bych obyčejný Pepo, smrdí to po petroleji. Nutno často obnovovat. Mám s tím pozitivní zkušenost. Menší kousky na co nejvíc míst, jen tak volně i do spár, prohlubní atd.

Dle místní situace bych zvážil i pár kapek nafty - pozor na nebezpečí požáru.