Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příkon elektromotoru

Dobrý den, potřeboval bych poradit. V práci mám kompresor, na štítku je uvedený příkon 110kw, třífázový motor, 400V. Na klešťovém ampérmetru jsem naměřil hodnotu bez zatížení kompresoru cca 60A na fázi, s vytížením to bylo cca 160A. Můžete mi prosím vypočítat, jaká je skutečná spotřeba jak bez zatížení tak se zatížením? Děkuji

Příkon se stejně jako výkon počítá podle vzorce P = U.I, u trojfázového výkonu (příkonu) je to násobené odmocninou ze tří, tedy asi tak 1,732.

Zdánlivý příkon S = U*I*sqrt(3)
U činného výkonu se násobí účinníkem cos fí, který bývá také uvedený na typovém štítku motoru). U jalového výkonu se násobí sinus fí. Viz web.

zeptám se taky z tohodle soudku, nehodlám nic zapojovat ale zajímá jedna věc:

V práci byl audit, nevím proč ale z ničeho nic se mění všude cca týden stará vodní čerpadla.

člověk z údržby mi řekl že to je proto že ty motory jsou čínský a musí se zlikvidovat protože se nemůžou používat, víc jsem z něho nedostal protože bylo vidět že z toho nemá radost.

Tam je nějakej jinej proud nebo napětí že to majitel nechává všechno měnit a likvidovat?

Ptám se jen proto protože to jsou úplně nový vodní čerpadla a jestli by se to dalo nějak použít v český domácnosti.

Nevím, o jaká čerpadla se jedná, ale asi nemají potřebné homologace, tedy "prohlášení o shodě", tedy neprošla elektro, nebo jinou revizí... "Na funkci rostlináře to nebude mít vliv", ale v případě mimořádné události by se pojišťovna a ITI chechtali blahem z bezpracného zisku :-/

jsou to vodní čerpadla co tahají vodu do centrálního chladícího systému konkrétní skupiny mašin.

jsou to pořádný mackové, jen ten motor má tak 30kg a celý to váží jednou tolik, no nic jen že tam byly fakt týden a je jich škoda, půjdou do šrotu, všech 32 kusů...

No to jsem se právě ptal, jestli nemaj v číně nějakej jinej proud že se to musí zlikvidovat aby se to nemohlo nikde ve firmě už použít.

Ještě jsem si vzpomněl že to má jen 4 fáze, jestli to není kvůli tomu ale to už je taky asi jedno, jen mě fakt zajímá a se*e mě že je nemám doma já:-D