Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezání plastu

Dobrý den,

poradí mi někdo, jak co nejjednodušeji vyřezat díru do plastového boxu? Mám SAMLA boxy z IKEY a potřebovala bych v nich proříznout víka, kam bych si nalepila muší pletivo (na odchov tera zvířat). Plast nechci pálit, prý to smrdí a je to jedovaté. Koupila jsem si obyč řezací nože ze supermarketu, myslíte, že to bude stačit? Popř. uvítám nějaké praktické rady na co si dát pozor, děkuju.

Dobrý den,dělávám podobné věcičky,jsem také chovatel,takže různé líhně a odchovny,také z koupených kontejnerů,ale také různých nevratných plastových nádob.Také se mi stalo,že pi řezání víko naprosto popraskalo jinde než jsem chtěl,některé materiály jsou křehké a narušení vrtačkou jim nesvědčí,prostě prasknou podobně jako narušené sklo.
Nejlepší je uhlová bruska a řezný kotouč,řezat pozvolna,aby hmota netekla,ale ten žez se mírně zataví a nepraská to.Potom na připevnění dalších dílů používám tavnou pistoli a oboustrannou lepící pásku.:-)

Všem moc děkuji za rady, zkusím si nahřát ty nože - jak dlouho bych měla?

A díky za gramatické poučení o IKEA, nevěděla jsem, že je to zkratka a nikdy si nebyla jistá, jak se to skloňuje, brala jsem to podle rodu žena, alespoň pro příště se nebudu ztrapňovat, lepší býti blbcem 5 minut než celý život.:puff:

ideální by bylo pokud by jste měla možnost zapůjčení oscilačního přístroje Fein a pod.Ale to nahřátí těch nožíků je také dobré.Ony ty plastové boxy jsou poměrně tenké a tak to půjde.Nahřejte to zkusmo aby se nůž do plastu ponořil.