Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televizor Philips model 32PW950P/12 - drnčí zvuk.

Z televizoru Philips model 32PW950P/12 (aspoň tak je to napsáno na štítku co je nalepený na zadní straně, je ještě CRT a těžký jak mrcha, dostal jsem od od známého za odvoz, stěhoval se a nechtěl se s ním tahat) se v poslední době ozývají divné pazvuky, jako by tam něco drnčelo, rezonovalo. Viděl jsem, jak se montují televizory, jak je tam ošizený zvuk, tak se tomu ani moc nedivím, asi tam přestala lepit nějaká lepicí páska. Tak jsem se ho pokoušel rozebrat, sundat horní kryt, odšrouboval jsem čtyři šroubky po straně a čtyři vzadu. ale kryt drží na horní straně, asi za nějaké prolisy. Tak se chci zeptat, jednak jak uvolnit horní kryt bez použití hrubého násilí (na fotce je červeně vyznačeno, kde to drží), případně co by to mohlo dělat, jednak jestli lze někde stáhnout zvukový soubor kde by byl tón plynule rostoucí od nejnižších po nejvyšší slyšitelné frekvence - že bych si ho nahrál na flešku a přes settopbox pustil do televizoru, abych určil, při jakých frekvencích to rezonuje.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/2679-dscc1-j pg]

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Manželka si vymyslela vymalování bytu, tak jsem televizoru dopřál poslední odpočinutí v SD. Až uved…
Yarda 18.06.2018 08:12
Yarda
Televizory zvané "placka" nemají žádný z nich poslouchatelný zvuk. Vždy se to řeší připojením extern…
kozakl 18.06.2018 08:38
kozakl
Koupili jsme placku JVC LT-49VU10J za 12700Kč (když jsem navrhnul něco já, manželka měla samozřejmě…
Yarda 25.10.2018 10:36
Yarda
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1293230&all=1 Zatím jsme revitalizovali starší p… poslední
Yarda 12.05.2019 10:17
Yarda

Manželka si vymyslela vymalování bytu, tak jsem televizoru dopřál poslední odpočinutí v SD.

Až uvedeme byt jakžtakž do pořádku, chceme si pořídit nový televizor, samozřejmě už "placku", spíš z kategorie Low End, koukal jsem na nabídku, tak 5÷6kKč.
Chci se zeptat na zkušenost s televizory podobných cenových relací, konkrétně které mají poslouchatelný zvuk, aby nebylo potřeba si k nim pořizovat různá domácí kina nebo jiná zvuková zařízení.
Případně které lze jednoduše propojit se starší hifi věží, pokud by zvuk samotné televize byl neposlouchatelný (možná jsem se tu zmiňoval, že jsem jeden čas pracoval ve firmě, kde se televizory montovaly a tak vím, jak ten zvuk u nich může být odfláknutý).

BTW: Když jsme vyklízeli byt, překvapilo mne, kolik knížek se u nás sešlo, snad by stačily i na otevření veřejné knihovny v nějaké větší vesnici:-(

Televizory zvané "placka" nemají žádný z nich poslouchatelný zvuk. Vždy se to řeší připojením externích repro.Jinak zkušenost s takovými levnými TV je špatná. Téměř u každého odchází záhy zdroje a u některých značek (Sencor,Technika) jsou použité mizerné převodníky,kde se rozjíždí zvuk od obrazu. Doporučím Panasonic za víc peněz.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru