Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka telefonu do auta

Ahoj,
před nákupem nabíječky telefonu do auta jsem dostal ve dvou různých obchodech dvě naprosto rozdílné rady :
1.čím víc ampér nabíječka dává, tím lépe. Telefon si vezme, kolik potřebuje. Více ampéry lze kompenzovat delší nabíjecí šňůru.
2.pro telefon jsou nejlepší nabíječky s 1A. Pokud telefon zapojím např. do nabíječky s 2,1A, baterii to neprospívá a hrozí i riziko poškození telefonu.
Co z toho je pravda ?
A ještě jedna otázka :Je rozdíl mezi micro USB pro iphone a pro "ostatní" telefony ? Někde v diskuzi jsem zachytil názor o rozdílech, opravdu se nabíjení přes micro ÜSB může lišit podle výrobce ?

Děkuji za odpovědi.

1) je pravda. Napeti li-ion aku je <5V, co dava nabijecka a telefon si to stejne musi srovnat interne.
2) telefonu je to sumak
Co se iphonu tyce, tak nevim. Apple je znamej tim, ze na normy kasle, tak buhvi jak to je.

Tak ano, nabíjecí obvody má telefon v sobě, takže si opravdu "vezme co potřebuje".
Problém je že "tvrdost" nabíječky si telefon testuje a některé se prostě při připojení na hodně výkonnou nabíječku odmítnou nabíjet. Takže i za mne - ideální je skutečně zdroj 5V/1A.
MikroUSB port je u všech přístrojů stejný, nabíječka je ale u některých vybavena čipem, který odpovídá na signál při připojení telefonu. S cizí nabíječkou tak telefon nabíjet nebude. Jak je to u iPhonu nevím.

Jedine telefon/tablet kompatibilny s battery charging specification 1.2 alebo novsou (pre porty od USB3.0 a vyssie) co by bolo urcite specialne na krabici namalovane ako fast charging, by mohol odoberat 1.5A ak zdetekuje ze to port vie, na zaklade pull-up a pull-down na datovych pinoch. Neplati to pre vsetky mobily, ja by som si tipol ze dnes to podpruje stale absolutne minimum mobilov a tabletov. Ked chce mat clovek istotu ze ma maximalne rychle nabijani (ak by to ten telefon/tablet nahodou podporoval) tak nech si kludne kupi 2A. Nicomu to nevadi. Ak to telefon nepodporuje tak stejne to bude s 2A nabijackou nabijat uplne stejne jak s 1A nabijackou

Děkuji za rychlé odpovědi.

Takže mám dva favority :
http://www.czc.cz/evolveo-mx100-univerzalni-mini-u sb-nabijecka-do-auta/120050/produkt
http://www.czc.cz/evolveo-mx110-univerzalni-mini-d ual-usb-nabijecka-do-auta/120051/produkt

Hlavně budu dobíjet NOKII 520, která slouží zároveň jako navigace. Pokud nic nepokazím záměnou nepopsaných výstupů 1A a 2,1A , mám si koupit raději tu duální ?

nokia 520 by mala podporovat fast charging, tak radsej ten 2.1A, aj ked u firmy evolve je to loteria ci to spravne indikuje schonost fast charging (ak ne tak by to telefon stejne nevyuzil), ale skusit to treba. Ked si ochotny dat tych 50Kc navyse tak urcite tu 2.1A
P.S. firma evolve teda nema najlepsiu povest, ale u tychto veci je to jedno je v tom stejne nejaky standardny cinsky DC menic.

Asi to budeš muset vyzkoušet, protože se asi nenajde nikdo, kdo by měl stejný typ telefonu a nabíječky.
Já mám doma dvě podobné nabíječky a Nokie E52 a N86 to nenabíjí neb si tyto mobily hlídají asi napětí. Jiné mobily to nabíjí.
Když nabíječku koupíš někde v marketu, můžeš ji snadno vrátit. Se dvěma výstupy je určitě lepší, pokud ti nezáleží na pár korunách. ;-)

V tej diskusii (link odomna vyssie) tvrdi nejaky predavac (dal tam aj link) ze ten belkin za 450Kc ten problem nema. predavacom sa ale nema verit nic, a ja na zaklade fotky obalu neviem posudit co je vovnutri ci stejny cinsky plosak jak v tom evolve alebo ne :) Ale belkin aspon neni vyhlaseny srot jak evolve.

pokud to myslíš vážně s navigací, doporučuju ti pořídit nějaký kvalitní držák s integrovaným nabíjením (určený přímo pro tvůj telefon), např. od Brodit. Sám ho mám přes 3 roky na E7 (a dodnes funguje jako nový). Výhody: telefon drží jako přibitý, držák je dobře polohovatelný a v neposlední řadě se dá otočit jak nastojato, tak naležato. Uchycení na standardní přísavku s ohebnou nohou (na sklo), nebo mají systémy držáků pro jednotlivé modely aut, které se uchycují na palubku nedestruktivním způsobem (tj. nic se nevrtá, nelepí, apod.).

viz: http://www.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR-512542/brodit -drzak-do-auta-pro-nokia-lumia-520-s-nabijenim.htm l

edit: sám jezdím hodně, a další držák pro nový telefon bude zase Brodit. Univerzální držáky už nechci.

Také jsem to řešil, mám Huawei honor 2 9508 a používám ho jako navigaci a přehrávač. Nabíječka 1A to nestíhá, v podstatě jen udržuje stávající stav nabití. Vznesl jsem dotaz na výrobce, kolik umí telefon využít, ale nic konkrétního jsem se nedozvěděl. Takže půjdu do Belkina 2.1 A .

No, jen takova drobna uvaha. My padlo ma li-ion 3800mAh a navigace ho vycucne za 4h. Uvazim-li prumerny napeti 3.8V tak kapacitabaterky je 14.4Wh a navigace zere 3.7W 1A pri 5V je 5W, takze na dobijeni me zbejva, s nejakou ucinnosti 1W, doba do nabiti 14h, coz je ... Ale 2A nabijecku k tomu cinskovyrobce dodal, a funguje to s ni perfektne, dobijim i pri navigovani.

ked je original nabijacka 1A tak autonabijacka 1A musi fungovat uplne stejne jak ta original nabijacka. Ked nefunguje tak je ta autonabijacka srot (ma blbo zapojene datove piny alebo nejake ine problemy napr. ak je to totalne lacny srot s linearnym regulatorom tak sa za chvilu prehreje a vypne a podobne veci). Alebo druha moznost je ze ten tablet neni schopny nabijat ani s original nabijackou ked ho zhavis naplno. To musis vediet ty, ty to mas pred sebou a vies testovat. Telefon nebude zrat viac jak vie dodat original nabijacka.

Tak znovu, mám origo nabíječku síťovou od Huawei, ale je to jejich univerzální nabíječka, kterou dodávají téměř k jakýmkoliv telefonům a má 1A. Telefon mi natluče plus mínus za tři a půl hodky, baterii mám 2230 mAh.
Do auta jsem si koupil 1A nabíječku no name a nedokáže dobíjet při spuštěné navigaci a přehrávači. Půjčil jsem si Belkin 1A a byla na tom stejně. Při VYPNUTé navigaci a display mi také nabije telefon v autě za plus minus 3,5 hodky.
Na dotaz u prodejce, ani u výrobce jsem nezjistil, jestli mohu použít silnější nabíječku ( telefon by si to měl obsloužit podle mého sám) . Takže čekám na 2.1 Belkin jak sítovou, tak auto.
Prostě tvrdím, že 1A je na tyto zařízení málo, jasně, že se dá hovořit o zkratování pinů, ale proč, když čas nabití v autě je stejný, jako u síťové.
Co nevím je, kolik si telefon dokáže vzít ze silnější nabíječky, o kolik se změní doba nabíjení třeba u toho Belkinu 2.1.

Keby bola ta autonabijacka spravne zapojena a vyrobena tak funguje uplne presne stejne jak ta original nabijacka. T.j. zapni si navigaci aj display strc tam originalnu a kukaj ci nabija. Ak ano tak mas tie tvoje autonabijacky nahovno resp. su inac zapojene

2A nabijacku mozes kupit vzdy, telefon s tym nema ziaden problem, mozes si kupit aj 100A nabijacku. Uz som to pisal vyssie 3x. Ak 2A nabijacka je spravne vyrobena a ak to telefon podporuje a rozpozna, tak moze odoberat trochu viac jak 1A a nabije sa trochu rychlejsie. Vsetko zavisi od vyrobcu daneho telefonu, kludne sa to moze spravat uplne stejne jak s 1A nabijackou, ak vyrobca telefonu neurobil specialne rozpoznavanie a vyuzivanie silnejsich nabijaciek. A druhe riziko je ze vyrobca autonabijacky ju nezapojil spravne a potom to telefon nerozpozna.
Ja osobne pouzivam len 1A nejaku hamu tusim a funguje to (potom jak som si ten hamasrot mechanicky upravil aby vobec mal kontakt :) uplne normalne jak original nabijacka so samsung telefonom.

"Vsetko zavisi od vyrobcu daneho telefonu, kludne sa to moze spravat uplne stejne jak s 1A nabijackou, ak vyrobca telefonu neurobil specialne rozpoznavanie a vyuzivanie silnejsich nabijaciek. A druhe riziko je ze vyrobca autonabijacky ju nezapojil spravne a potom to telefon nerozpozna."
To je to, o čem mluvím, a co nevím. Nemám originální autonabíječku, hledal jsem a nevidím nikde originální autonabíječku. Nevím jak nabíjí, protože prostě není. Proto jsem se dotazoval výrobce i prodejce a potažmo nepřímo i zde. Prostě nevím jaká se dá použít, ale co vím přesně je, že 1A nestačí ani u autonabíječky, tak ani u síťové nabíječky.......
Odcházím se s provazem zastřelit do rybníka...........

Originalnu nabijacku pre to porovnanie som myslel tu do elektriky a ne autonabijacku. Ak je original 1A a autonabijacka 1A tak sa musi telefon s nimi spravat uplne stejne. Ak sa stejne nespravaju tak ta autonabijacka je zle zapojena alebo lacny srot.

nevím jaká se dá použít

Mozes pouzit jaku chces. Jak to bude fungovat ti nemoze povedat ani vyrobca telefonu ptz on nevie jak je vyrobena nejaka nabijacka znacky XY.

P.S. co sa da povedat vseobecne je ze s 2A nabijackou nastane jedna z 2 moznosti: 1.) bude to fungovat stejne jak s 1A nabijackou, alebo 2.) bude to fungovat lepsie jak s 1A nabijackou.

V aute nosim menic na klasickych 220V a nabijem tam vsetko (teda skoro vsetko, ma to W obmedzenie;o)) a nemusim riesit, ze nejaky zdroj nieco "nestiha".
Je pravda, ze mne slo hlavne o dobijanie nb pocas jazdy autom, ale uzivi sa tam aj navigacia a vsetky mobily (aj tie starsie).