Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka telefonu do auta

Ahoj,
před nákupem nabíječky telefonu do auta jsem dostal ve dvou různých obchodech dvě naprosto rozdílné rady :
1.čím víc ampér nabíječka dává, tím lépe. Telefon si vezme, kolik potřebuje. Více ampéry lze kompenzovat delší nabíjecí šňůru.
2.pro telefon jsou nejlepší nabíječky s 1A. Pokud telefon zapojím např. do nabíječky s 2,1A, baterii to neprospívá a hrozí i riziko poškození telefonu.
Co z toho je pravda ?
A ještě jedna otázka :Je rozdíl mezi micro USB pro iphone a pro "ostatní" telefony ? Někde v diskuzi jsem zachytil názor o rozdílech, opravdu se nabíjení přes micro ÜSB může lišit podle výrobce ?

Děkuji za odpovědi.

V aute nosim menic na klasickych 220V a nabijem tam vsetko (teda skoro vsetko, ma to W obmedzenie;o)) a nemusim riesit, ze nejaky zdroj nieco "nestiha".
Je pravda, ze mne slo hlavne o dobijanie nb pocas jazdy autom, ale uzivi sa tam aj navigacia a vsetky mobily (aj tie starsie).