Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem startování sekačky Weibang

Ahoj.Tohle je moje třetí sekačka po 20 letech .Druhou jsem vrátil v záruce - vada motoru.Takže snad mám nějakou zkušenost / mám křoviňáky i motorové pily/.Bohužel stále nevím proč mi sekačka špatně startuje - manželka ji vůbec nenastartuje .Když už je nastartovaná tak je to nezmar . Svíčka super.Mám dohad, zda to není tím přívodem benzínu do motoru.Je tam nějaký zámek či co/ nechci to rozebírat když je to ještě v záruce / a ať kličku dávám nahoru či dolů je to stejné, v návodu nic k tomu není.Nevím v jaké poloze to má být, či zde není jiný fígl - při startu a pak při provozu.Prodejce samozřejmě nic neví.Díky moc za radu.Prosím odepiš mi na Waketai@seznam.cz.

všeobecně:
pochopil jsem že ta "klička" je jo kohout u sekaček který jsou takhlhe vybavený je to tak že přívod benzínu otevřete směrem kudy pokračuje hadička dále do karburace(může to být kolmo, šikmo,..., měla by tam být aretace, která upozorní na správnou polohu)

Značka mi nic neříká ale z produkce Hondy čí BaS to motor nebude a je možný že ten kohout tam plní jen funkci proti tzv" uchcání" tj. že když se sekačka nepoužívá kohout se zavře aby benzín neprotekl samospádem přes karburaci do luftu.je možnost ho dát pryč.

Zaručeně to je něco s membránovým karburátorem(stejný princip jak ty Vaše křoviňáky s motorovkama akorát tohle má kolečka) šel bych prvně po všech těsněních: válec/koleno ke karburaci/...koleno ke karburaci/karburace...karbec/výfuk

pak novou membránu.

samozřejmě vyčistit trysku a seštelovat směs.ajk edit:vzduchový filtr, velice důležitá věc, pořádně vyčistit/koupit nový a perfektně nadsadit

kdyby jste náhodou hodil typ/nebo aspoň výrobce motoru a karburace možná bych řekl více.

První jarní startování sekačky mi taky trvalo docela dlouho až jsem rozebral zboku karburátor a opatrně odloupl části membrány které sloužily jako ventilky - byly po zimě přilepené na dírky a proto benzín netekl...