Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přemagnetování dynama

Dobrý den. Dnes jsem opravoval čz kamaradovi a zjistil jsem že má ukostření na + pol i přesto že má dvoucívkový regulátor 6v 75w. Chtěl bych se zeptat jak se u dvoucívkového relé dělá přemagnerování dynama. Díky

Vy někomu něco opravujete, resp. že se najde takový dobrodruh, který si nechá něco opravit vámi??? Pane jo...!
Když si tak pro zábavu někdy pročítám vaše dotazy tady na poradně, tak od vás bych si asi nenechal ani namíchat benzin do nádrže.
Přiznejte se, že vy jen míváte dlouhou chvíli a tak jen na internetu ventilujete svůj prudce inteligentní a naprosto neodolatelný smysl pro humor?

Myslím, že JAWA dělala + na kostře kvůli opalování kontaktů v zapalování.
Přepólování dynama musí předcházet výměna relé za typ s potřebným pólem na kostře. Dynamu je fuk, jestli tam má +, nebo - . Má "mechanický usměrňovač, jež se zove "komutátor", který prostě přepíná vinutí tak, aby polarita výstupů byla stále stejná. Jestli je to + , nebo - , je "přepínači" jedno.

Vono je to zážehový dvoutakt, tak to bez eletriky fakt nejede :-). Vono to ale jede třeba na plochou baterku... A vono to taky nesvítí a nechytá, když je prázdná baterka. Ale vono to jde taky roztlačit, když je to typ, kterej má přepínač s polohou pro jízdu bez baterky, ale nesmí tomu klesnout otáčky, páč potom relé rozepne a vono to chcípne. Ale vono to není problém vopravit, když se vo tom něco přečte a zná se základní principy a funkce. A vono se taky umí poradit, jenomže moje maminka mi říkala, že na blbou otázku blbá odpověď. A vono se tady vůbec neřeklo, proč se to chce mocí mermo přepólovat. Ale vono toho je víc ... :-(