Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zase o mikrovlnce

Ahoj, o mikrovlnkách jsem si tady přečetl hodně. Mě vadí, že se mi ohřeje talíř tak, že na něj není možné sáhnout, ale jídlo uvnitř talíře, je vlažné. Co s tím? Použít dřevěnou misku místo talíře by pomohlo? Jde cíleně zaměřit ohřev na jídlo? Když jsem dal misku na podložku a tedy vlastně výš, tak se mi zdálo, že to pomohlo, ale jen trochu. Je to spousta zbytečné energie. Co s tím?
Je evidentní, že nerozumím principu mikrovlnky, kdyby to tak někdo uměl vysvětlit pro méně chápavé.
Děkuji.

Když to hodně zjednoduším, tak mikrovlny se "zkratují" a v místě "zkratu" dojde k ohřevu. Čím je v předmětu v mikrovlnce více vodiče, tím více hřejí. Vodič ve smyslu kovu - předměty pokovené (pozlacené), nebo glazurované (zejména barevné glazury - jsou totiž tvořeny kysličníky a solemi kovů). A samozřejmě voda, která je rovněž vodivá, obsažená v potravině.

Tak to je divné. Jaké je to jídlo - obsahuje nějakou vodu? A vzpomněl jsem si - viděl jsem nádobí, prý speciální do mikrovlnky co se údajně má ohřívat i s jídlem, pokud to obyčejné nádobí co by se naopak moc ohřívat nemělo z nějakého důvodu pro dané jídlo nevyhovuje. Jaké máš talíře? Obyčejné bílé porcelánové?