Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Technický dotaz k nabíječkám autobaterií

Nazdar.

Stará autonabíječka baterií se definitivně odporoučela.

Chtěl bych se zeptat, jakou nabíječku ji nahradit.
Mám totiž bezúdržbovou baterii a překvapilo mě např.: nabijecky-autobaterie#!b[].

Většina uvedených nabíječek, včetně těch dražších není vhodná k nabíjení "bezúdržbových baterií".
Přitom ty nejlevnější nabíječky autobaterií žádnou takovou informaci zpravidla nemají.

Může v tom někdo udělat jasno? :-)

No jsem ještě stará škola,ale v tomto směru se zase tak moc nezměnilo.I bez udržbová baterie je olověný akumulátor.Takže prakticky jde nabíjet jakýmkoliv zdrojem.Ale má to háček jak už někdo výše popsal,že při koncovém stupni nabití toto nedovedou rozpoznat a pokles nabíjecího proudu není adekvátní stupni nabití.Chce to praxi aby nedošlo k průšvihu.Vám ale nejde zřejmě o první nabíjení,neboť dnešní akumulátory jsou přednabité,takže při nalití elektrolitu a naformování Jsou schopny plného provozu kdy se dobijí na plnou kapacitu při delší jízdě.Vám jde zřejmě o občasné dobití akumulátoru,zřejmě v zimním období,kdy se tolik nejezdí.V tomto případě je na trhu těchto malých dobíjecích přístrojů přehršel.Je nutno dodat že tak zvaná chytrá nabíječka nedovede rozpoznat při nabíjení akum.pokud je třeba jeden článek sulfatován a má jenom omezenou kapacitu tak toto vyhodnotí jako plně nabitý a proces ukončí.V tomto případě se ale bude jednat o akumulátor na konci své životnosti takže není co řešit.Výhoda beůdržbových akumulátorů je ta že oproti klasice mají životnost dvojnásobnou.také více jak 10 let.

staeá škola netvrdí že gelovka jde nabíjet čímkoli.Daná problematika nabíjení VRLA nebo AGM je prakticky shodná.zde je rozdíl v des.napětí.Na to potřebujeme nabíječku s dobře regul.nap.Ale to asi pisatel neřeší.Zřejmě má na mysli aku se zaplavenými elektrodami lhostejno jestli bezůdržbový nebo ůdržbový.Potom není co řešit a nabíjecí cyklus je jako za stara.A nato mu stačí stará dobrá klasika.Pohud bude mit nabíjecí zdroj řízený tak to má jednodušší.Při koupi aku je potřeba si hlavně dávat pozor na to aby aku nebyl starého data výroby a hlavně se řídit návodem.Předcházet hlubokému vybití,přebíjení a nebo nedobíjení.Potom není co řešit.