Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce 400V na 230V

Dobrý den, ve starém domě (vše PEN v hlíně) potřebuji připojit mini sporáček (230V) přes nějakou redukci do kulaté čtyřkolíkové zásuvky 400V. V domě je jen jediný 230V zásuvkový okruh a všecko prostě neutáhne tak jsem se rozhodl pro vaření využít ještě 3 fázový okruh který má svůj jistič a je nevyužívaný. Můžu zapojit redukci takto? hnědý L1-400V na L-230V a modrý + zelený PEN-400V na PE a N-230V pomocí cu kablu 3x2,5mm ? Koncovky už doma mám.
Děkuju za radu.

A nešlo by vypnout proud na hlavním jističi a proměřit 3 fáze 400V s 1 fázi 230V pomocí odporu na obyč. měřáku? Nechce se mě to demontovat protože ta stará hlína se při ohnutí může lehce zlomit, už se mi to stalo u lustru.

Jde to i blbou žárovkou, líp dvěma v sérii :-), mezi stejnýma fázema ti svitit nebude... Resp. pokud budeš měřit napětí obyčejným měřákem, tak mezi stejnýma fázema nic nenaměříš. Mezi zemí/nulou a fází bude 230V, mezi různýma fázema bude 400V, mezi stejnýma fázema tyto hodnoty naměřit nemůžeš.

Nee, myslel jsem při vypnutém proudu hlavním jističem změřit odpor postupně mezi 400V 1,2,3 fází a 230V fází a tam u které z těch tří fází bude odpor ukazovat 000 tak je to ta fáze kterou hledám.