Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ojeté auto do 40 000Kč

Hledám nějaké ojeté auto. Hlavně spolehlivé a pokud možno co nejméně náchylné na korozi.

Moje požadavky jsou:
-mělo by to být něco prostornějšího, nejlépe kombík a 5 dveří
-rok výroby cca 1997-2000 max.
-spotřeba max 7 l na 100
-benzín
-kdyby po sklopení zadních sedaček vznikla rovná plocha k přespání, bylo by to velké plus, ale netrvám na tom

Z menších aut mám tipy na Nissan Almera, Mazda Demio
Ale spíše bych chtěl něco většího...tipy: Nissan Primera kombi, Fial Palio 1.2, Mazda 323F (ale u té je prý s korozí problém).

Po špatných zkušenostech odmítám francouzské značky.

Za případné další tipy moc děkuju.

Za me mitsu galant.Splnuje skoro vsechno,bohuzel az na tu spotrebu.Ta se pohybuje 8-9 litru.Jinak je to velke,pohodlne auto i na dlouhe cesty.Po sklopeni zadnich sedacek naprosto rovna plocha kde se vyspi dva lidi uplne stejne jak v postely.Spolehlivost podle me velika,az na vymenu spotrebniho materialu (brdy,ramena,tlumice apod.) naprosto bez problemu.Mam na nem najeto skoro 100 tisic kilometru,uz se celkove blizim ke 300 a pohoda.

Micáků tak spíše pošilhávám po Carismě

Hlavne Carisma neni Japonec :-p
Zalezi jak hodne chces resit spotrebu. Ja tohle nikdy neresil. Galant sice vic papa,ale jak jsem rikal,ja bych nemenil.A dvoulitr ma tu vyhodu,ze i kdyz ho nalozis tak jede. Nehlede na to,ze kdyz potrebujes predjizdet nebo nahle zrychlit tak proste podradis a jedes.A dalsi vyhoda je takova,ze aspon co ja mam zkusenost,tolik nelita spotreba.Kdyz jezdis v pohode vezme si 8-9,kdyz na to budes slapat vezme si 10. Ne jak fobie co ma segra,kdy se s ni da jezdit za 4-5 a nebo uplne v pohode za 12-15.

Tvoje požadavky jsou za tu cenu nesplnitelný. Při tom stáří (tj. 14 a více let) na spolehlivost zapomeň, spotřeba do 7 litrů benzínu je na hraně, zvláště u kombíka. Měl jsem Oktávku v kombíku, spotřeba podle palubního počítače se držela k osmi litrům na sto a to jsem jezdil delší trasy (denně 2x 40km, do práce a zpět). Takže krom spotřeby u benzínovýho motoru a té vysněné spolehlivosti by ti Oktávka první generace mohla vyhovět. Prostorná je, tedy krom zadních sedaček, ale dá se to přežít. Spolehlivost je diskutabilní, je to kus od kusu, podle toho, co natrefíš. Ale nečekal bych moc, co neodejde počtem kilometrů, odejde věkem - steřelý gumy, těsnění, praskající plasty... budeš to furt nějak flikovat a lepit. Zase Oktávky nehnijí, to je v pohodě.

Malá poznámka - Fiat Palio není nic většího, je to jen natažený Punto, což je prcek.

Natažené Punto by ani tak moc nevadilo pokud bylo Punto bez nějakých vážných nedostatků. Hlavně hledám auto které bude pokud možno co nejméně reznout. Vyvařování už mám až po krk. Kombi by bylo plus ale taky na tom netrvám, hlavně ať to má větší kufr jak favorit.

Tak hledej auta s pozinkem, u těch jediných máš jakštakš naději, že to neshnije. Já taky vyvařoval a přetíral starýho Golfa II, takže vím, co to je. Ten trojkovej Golf není špatná volba, motory benzín 1,6l jsou vcelku spolehlivý, díly dostupný a levný, pokud trefíš na garážovanej kus, tak hnít nebude (otec má doma dva takový, oba pod střechou, nebo v garáži, bez koroze, bez problémů). Osobně jsem snihlý trojkový Golfy neviděl, mám pocit, že by měly už být pozinkovaný, narozdíl od Felicí.
Za tu cenu bys možná sehnal i Golf 4, v základu je to stejný auto, jako Oktávka. Nevýhoda - tradičně nadsazená cena, holt v ČR jsou Golfy a Oktávky přeceňovaný.

Pokud jde jen o ten větší kufr, tak snad ještě ... ehm... Fabii v kombíku. Tradiční český auto, spolehlivost tam snad bude, jezdí jich mraky, nehnije to, jen je to prostě Fabie. Slabinou byly slaboučký motory, nechápu, proč si v tom škodovka tak libovala.

Po špatných zkušenostech odmítám francouzské značky.

S kolika francouzskými auty a jakými značkami a typy máš ty špatné zkušenosti? Já mám šest a půl roku thalii, pravda, kupoval jsem si novou, a zatím naprostá spokojenost.
BTW: Už ses poptával mezi známými a v autobazarech? S jakými výsledky?

Osobně Renault Scénic starý typ, 3x rozsypaná převodovka, 2x problémy s imobilizérem, který jsem nakonec musel odpojit...Jinak ostatní mám z doslechu od automechanika. Ale je pravda že většinou nadává na Renaulty. Ale ten Citroen Xsara kombi nevypadá zle... pozinkovaná karoserie, to je velké plus.

Renaulty Scénic máme v rodině dva, jeden tuším 98, druhý něco mladší. 1,6 benzín a pak tuším 1,9 diesel. Oba naprosto bezproblémové. Stejně tak francouzský pažout, 309 bylo moje první auto, rodiče s ním taky nalítali deset let. Bez problémů. Jediné co se tomu dá vytknout je blbý přístup k určitým věcem které je potřeba servisovat. já bych se francouze nebál

Jinak ostatní mám z doslechu od automechanika.

Tak o automechanicích si už taky myslím svoje. Když jsem se svýmu "dvornímu" mechošovi svěřil, že tu letitou oktávku už nebudu udržovat při životě a že bych si chtěl koupit něco novýho, tak mi doporučoval koupit si jetýho VW Transporter, tedy dodávku, že jsou to spolehlivý auta, provozní náklady srovnatelný s osobákem, naložím tam spoustu lidí a věcí... to sice jo, ale budu jak debil jezdit s dodávkou? Na cokoliv jinýho, než Škodovky a VW prohlašoval, že jsou to zmrdoauta, na milost vzal ještě Dacii (jednoduchý auta, málo elektroniky, na druhou stranu výbava Dacií stojí za hovno.
Prostě každej mechoš má svou oblíbenou značku a na tu nedá dopustit. A pak jim věř. Ono je to jedno, ojetý auto se může posrat každý, nehledě na značku. Proto jsem se nasral a koupil už auto nový. Po max. osmi letech to půjde pryč a ještě to kdejakej vůl koupí s tím, že je to vcelku mladý auto.

já těch 8 let vidím jako optimální. Při běžném nájezdu to je nějakých 150-250 tisíc km, většinou si to auto v tomto věku žádá už větší údržbu a na denní ježdění už to není. Navíc se ale (většinou, pokud je udržované, má servisku) dá ještě docela dobře prodat.

Ještě se dívám na Opel Astra druhé generace v kombíku. "Od roku 98' je karoserie všech verzí druhé generace Opelu Astra plně galvanizována."
Vidím že nafťáky mají menší spotřebu, kdybych si pořídil nafťáka na takové krátké trasy, poznám to na nižší spotřebě? Nebo je lepší koupit benzín?

na krátké trasy ten diesel bude trpět a budeš s ním mít problémy. Ojetý diesel bych kupoval jen od opravdu prověřeného člověka nebo nejlépe známého. Diesely totiž prošly evolucí dříve než benziny, a tak se serou už dnes, kdežto benziny se budou srát až ty dnešní downsizy budou mít nalítáno přes 100 tisíc (tj. řekněme do 3-4 let odedneška)

Co se týče toho mondea měli jsme 2006 diesel celou dobu paráda vůbec nic, jeden známej když přišel na návštěvu nám říkal: "Koho je venku ta časovaná bomba před domem?" a my, že naše ale žádné problémy s ním nejsou naopak si ho strašně chválíme. Na to se už jen pousmál. A za nějakou dobu to začalo. Prvně odešlo vstřikování. Po výměně zhruba do týdne odešlo turbo(vypálená díra nebo co), po výměně turba a nastartování se opět zasrali vstřiky takže celé znova. A poruchy pokračovali dál... Jezdilo se od servisu k servisu vždy auto měli v servise několik týdnů pak nás zkasírovali a že měli všechno rozdělané ale nejsou schopni to opravit, že neví co s tím je a poslali nás jinam. A tak to probíhalo u několika servisů nakonec jsme za auto zaplatili za opravu zhruba 100000, stejně to nakonec extra nejelo, auto se prodalo do AAA kde nám za něj dali 100000.... i za to jsme byli rádi protože bylo na odpis co se týče motoru.

Takže výber se mi zúžil na Fiat Palio Weekend, Citroen Xsara kombi a Opel Astra G kombi. Které z těchto aut v benzínu má mezi ojetinama nejvíc spolehlivý benzínový motor? U všech třech by měla být pozinkovaná karoserie.

Pri auatach je to asi tak ako pri PC, co mechanik to nazor a samozrejme rozdielny.
Moja Lagina ma 250k najazdenych a asi 70k som do nej daval len olej. Teraz som musel menit loziska, tecucu manzetu, vpredu sa mi rozpadli kladky a prednedavnom odislo pomocne palivove cerpadlo. Napriek tomu si dovolim tvrdit, ze sa jedna o spolahlive auto.
To potvrdzuje tw slova, ze pri urcitom pocte km (ja nemam urcite stocene) musia menit viacere veci na akomkolvek aute.
Btw okrem fam su aj urcite pravdive veci, napriklad sam Renault priznal verejne, ze druha generacia Lagun (a odvodenych modelov) bola nestastna a mali zvysenu poruchovost na rozdiel od 1 a 3 generacie, ktore su vyrazne vydarenejsie.

Z toho co píšeš v diskusi soudím, že auta rozhodně nejsou tvůj obor. Nejlépe tedy uděláš když se poptáš známých, jestli neznají někoho z oboru - ideálně když je to člověk fungující dlouho v autobazaru. Pokud půjdeš kupovat auto ty sám, bez ohledu na to jakou značku vybereš, s extrémně vysokou pravděpodobností koupíš špatně(náklady, ať už okamžité nebo pozdější, převýší užitnou hodnotu plechovky). Půjdeš totiž zřejmě do střetu, ve kterém na jedné straně stojí člověk profesionálně se živící obchodem s auty, snažící se tedy, vybaven letitými znalostmi aut i lidí, s minimálními náklady maximalizovat zisk, a na druhé straně stojíš ty, jakožto laik potřebující pořídit si použitelné přepravovadlo. Nemáš šanci vyhrát.
Pak je možnost koupit od soukromníka, kde zpravidla stojí proti sobě dva amatéři. Naděje na dobrý kup je o něco větší, hlavní roli hraje náhoda. Potíž je však v tom, že se mnohdy nakonec ukáže, že ten prodávající ve skutečnosti funguje také jako překupník, který si třeba jen při zaměstnání přivydělává prodejem nezřídka problémových aut.
Doporučuji tedy vybrat si v inzerátech pár aut které se ti líbí, vzít s sebou zasvěceného člověka kterému můžeš věřit, objet s ním nabídky a nechat si od něj vybrat dobrý kus.

Pokud si ještě něco nevybral klidně bych se nebál doporučit Ford Mondeo kombi 1.8 nebo 2.0..
Spotreba 7,5L ,a tyhle benzínový motory jsou držáky..Jedno vlastním má teda jen 125tis, ale kamarád má mondeo 2001 2.0 ,a má 340tis a podle toho co říkal neřešil žádne větší problemy jen klasiku..Mondea byli špatný jen diesly,benzíny jsou ok, a hlavně je tam řetez..
Ještě bych se být tebou poohlédl po Mazdě Premacy,prý celkem slušný držák..
Hodně štěstí s výběrem:)