Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínače světel

V novém domě z roku 2001 jsem zjistil při problikávání úsporné žárovky při zhasnutí zapojení vypínačů na dva černé + jeden hnědý drát./že by nulák?/ Při doteku zkoušečkou se rosvítila na všech 3!Proud při zhasnutí jde i do lustru do středového plíšku objímky! Nejsem elektrikář-co je zde špatně? Díky za odpověď

Smirliveji:

Pokud hledas chybu v elektrorozvodech, opatri si dvoupolovou zkousecku, tou mer napeti jednotlivych dratu proti overene zemi (trebas koliku v zasuvce).
Takova zkousecka taky musi umet rozlisit 230V od 400V od 110V atd.

A abys mohl soudit co a zda je neco spatne, udelej si tabulku s radkama:
napeti prvniho dratu proti zemi pri vypnutem spinaci a vysroubovane zarovce
napeti druheho dratu - " -
napeti tretiho dratu - " -
napeti prvniho dratu proti zemi pri zapnutem spinaci a vysroubovane zarovce
a totez druheho a tretiho dratu
napeti prvniho dratu proti zemi pri vypnutem spinaci a zasroubovane zarovce
a totez druheho a tretiho dratu
napeti prvniho dratu proti zemi pri zapnutem spinaci a zasroubovane zarovce
a totez druheho a tretiho dratu
(12 radku)
muzes k nim i napsat, kdy sviti zarovka.

Jednopolovou zkousecku, ktera nedokaze ukazat velikost napeti, pouzivej jen a pouze na overeni, ze je vedeni bez napeti, nikoli na hledani zavad!

Smirliveji:
Jinak děkuji za radu. Pozvat elektrikáře by mně nanapadlo. ;)
Stačí že tu měnili vodoměry a už už ho "odborník" plomboval namontovaný proti směru toku vody! Hlavně, že tam má šipku! Tak holt dal plombu jinou.Byl jsem ten den první byt = asi ještě chrápal zkušený by měl ve svých asi zhruba 55 letech být?!