Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínače světel

V novém domě z roku 2001 jsem zjistil při problikávání úsporné žárovky při zhasnutí zapojení vypínačů na dva černé + jeden hnědý drát./že by nulák?/ Při doteku zkoušečkou se rosvítila na všech 3!Proud při zhasnutí jde i do lustru do středového plíšku objímky! Nejsem elektrikář-co je zde špatně? Díky za odpověď

Kdyz nejsi elektrikar, tak smis akorat menit zarovku. tak ji vymen a nehraj si kolem toho s jakousi zkouseckou, u ktere netusis co meri a proc.
V pripade pochybnosti volej elektrikare.
On uz ten vyraz "novy dum" - rekl bych spis lehce vybydleny za tech 12 let.

Smirliveji:

Pokud hledas chybu v elektrorozvodech, opatri si dvoupolovou zkousecku, tou mer napeti jednotlivych dratu proti overene zemi (trebas koliku v zasuvce).
Takova zkousecka taky musi umet rozlisit 230V od 400V od 110V atd.

A abys mohl soudit co a zda je neco spatne, udelej si tabulku s radkama:
napeti prvniho dratu proti zemi pri vypnutem spinaci a vysroubovane zarovce
napeti druheho dratu - " -
napeti tretiho dratu - " -
napeti prvniho dratu proti zemi pri zapnutem spinaci a vysroubovane zarovce
a totez druheho a tretiho dratu
napeti prvniho dratu proti zemi pri vypnutem spinaci a zasroubovane zarovce
a totez druheho a tretiho dratu
napeti prvniho dratu proti zemi pri zapnutem spinaci a zasroubovane zarovce
a totez druheho a tretiho dratu
(12 radku)
muzes k nim i napsat, kdy sviti zarovka.

Jednopolovou zkousecku, ktera nedokaze ukazat velikost napeti, pouzivej jen a pouze na overeni, ze je vedeni bez napeti, nikoli na hledani zavad!

Smirliveji:
Jinak děkuji za radu. Pozvat elektrikáře by mně nanapadlo. ;)
Stačí že tu měnili vodoměry a už už ho "odborník" plomboval namontovaný proti směru toku vody! Hlavně, že tam má šipku! Tak holt dal plombu jinou.Byl jsem ten den první byt = asi ještě chrápal zkušený by měl ve svých asi zhruba 55 letech být?!

Citlivym usporkam nebo i nekterym led "zarovkam" nekdy staci k blikani ci slabemu svitu indukovane napeti/proud z vedlejsich spolubezicich vodicu, to bude mozna tvuj problem.
Nebo velka vlhkost v miste vypinace, ktera zpusobuje urcity dostatecny prechodovy odpor na kontaktech vypnuteho vypinace.

Tohle se mi taky jednou stalo, když jsem dal do lustru místo žárovky doutnavku (takovou tu ozdobnou co vypadá jako plamínek). Trošku svítila i při vypnutém vypínači. Myslel jsem že někde něco probíjí. Takže myslíte že to je jen indukce a že to nežere neustále proud?

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Nejsem z oboru a nevím tedy jestli u LED svítidel je to stejné, já řešil zářivkové úsporky. Ale ten kondenzátor jsem zvolil metodou pokus-omyl. Začal jsem úplně malým a už druhý pokus, nevím s jakou kapacitou, byl úspěšný.