Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autodiagnostika-Vag nenajde všechny řídící jednotky

Dobrý den, koupil jsem ODB2 kabel KKL na těchto stránkách http://www.rt-diag.cz/zbozi/show/4/usb_vag_kkl_obd _ii_diagnosticky_kabel_vw_seat_audi_skoda-cerny a používám program VAG 409.1 ale program nenajde všechny řídící jednotky, jen motor, airbagy, abs brzdy a ještě asi dvě další. Třeba připojit se na (řídící jednotku) centrální zamykání, topení, nebo rádio nejde vůbec, píše mi to, že nebyla nalezena říd. jednotka a jestli je vůbec namontována v autě. Nevíte čím by to mohlo být?? Mohlo by to být třeba ovladači ke kabelu, nebo programem?? Program mám na notebooku s OS Win 7 64 bit, auto Škoda Ocatvia COMBI 4×4 1,9 TDi 74 kw. Děkuji za rady.

Jo aha, dole jsem to nečetl. Tak by to s tímhle kabelem mělo jít bez potíží, ale zkusil bych raději VAG 304. U 409.1 se často vyskytují problémy s neoriginálními kabely, protože originál HEX má přímo v sobě licenci a při použití KKL program nefunguje jako plná verze.

Dobře díky za radu, ale měl bych se připojit na více řídících jednotek že?? Z vlastního názoru bych řekl, že jich má Octávka o kupu víc než mi to našlo. Moc děkuji, vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo. :-)

Předpokládám že FTDI ovladač jsi nainstaloval ten, který jsi dostal s kabelem. Pokud je tedy všechno v pořádku, tak by se měl program připojit na všechny přítomné jednotky.
Možná bych také ještě zkusil zkontrolovat jestli je správně nastavený datový tok(9600) a případně zalaborovat s latencí(snížit).

Datový tok je přesně tento, Latency je teď 16 (msec). Na kolik bych měl podle tebe snížit tu Latency?? Jo a ještě k tomu Vagu, takže už jsem přišel na to, jak je to s tou licencí u Vag 409 a že s tímhle kabelem se mu asi moc pracovat nebude chtít, nějakej návod na crack jsem taky hledal ale moc to nešlo. ( vím že jde o warez a to sem nepatří) ale asi ta licence nepujde nějak obejít že?? Jak si mi doporučil ten Vag 304, na solním PC s Win XP mi v poho šlapal ale na notebooku s Win 7 a ještě Home Premium mi fakt nešel rozchodit. Nevíš popř. jak ho mám rozchodit, nebo jak mám udělat tu licenci na 409??

Jak to rozchodit s Win7 netuším, já používám pořád historická XP. Nevím co to píše, nebo kde se to zastaví a je to spíše otázka do vedlejší poradny. Nejde v sedmičkách stejně jako v XP nastavit třeba něco jako "spuštění v režimu kompatibility WinXP"? Nebo by možná šlo nainstalovat nějaký emulátor(třeba VirtualPC), nainstalovat do něj XP(pokud máš instalačku XP k tomu stolnímu PC) a spustit to přes něj. Ale neřešil jsem to, takže nevím.
Latenci v případě problémů se spojením klidně snížit na minimum, ale to samozřejmě s problémy se spuštěním programu nesouvisí.

Jo díky tu latenci zkusím snížit, ale asi to bude pořád stejné. Ten VirtualPC prý funguje jen na jiných operačních systémech, ale zrovna na Win 7 s Home premium prý ne:-(. No asi seženu nějakou starou herku s Win XP, na diagnostiku by to mohlo stačit:-).