Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem škvíra nad střešním oknem, kterou teče kondenzát

dobrý den, pokrývači se vyřádili na naší střeše a výsledkem je to, že nad oknem nám začala kapat voda - i vydloubal jsem montážní pěnu a zjistil jsem, že nad oknem je mezera cca 4 cm široká vyplněná jen touto pěnou, kudy mi prokapává kondenzát, který se sráží na plechu nad oknem zvenku - chtěl bych se proto zeptat, jakou chybu pokrývači udělali a jak ji napravit - děkuji předem

okno_tekouci

Pokud je tam opravdu nějaký plech zvenku a teče voda dovnitř (tj. není to kondenzát z místnosti), je špatně udělaná hydroizolace části okna, která vystupuje nad rovinu střechy (některé typy oken to mají z výroby, u některých se to musí dodělat), nebo je špatné napojení izolace na rám okna, případně chybí odvodňovací žlábek nad oknem, pro odvod srážkové vody.
Může být, že je vůbec nedostatečně izolované (chybná konstrukce) podkroví a potom tam bude vlhkost kondenzovat při rozdílu teplot pořád. :-|
PS. Jinak podle toho posledního obrázku mi ani nepřipadá, že už by to okno bylo hotový.

je to vlastně kondenzace pod plechem, který je zvenku kolem (nad) okenního rámu - plech se zvedá, když se okno otevírá a myslím si, že pod něj vniká chladný venkovní vzduch, který kondenzuje, což by asi samo o sobě nebylo nic divného, kdyby mi ta voda nekapala dovnitř - připadá mi, že pokrývač nenatáhl podstřešní folii (na prknech pod asfaltovou šindelí) až k oknu - ale nejsem si jistý, jestli to je chyba, nebo tam mělo být něco jiného, aby se kondenzovaná voda nedostávala škvírou dovnitř
mohu ještě podrobněji nafotit

1. pěna kolem okna nemá co dělat = tohle nemohl snad dělat ani pokrývač, ale spíš prase
2. tipnul bych si, že jsou to okna Skylight nebo Avadgard (nebo i jinak si říkají), zkrátka levná polská kopie střešních plastových oken. Pokud ano, tak jste se pěkně spálil...